• 18 נובמבר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות חשבונות ארנונה של תושבי שכונה ד' - זרוקים באתר אשפה

גרים ברחוב אברהם אבינו ולא קיבלתם את חשבון הארנונה לשנת 2018? מאות חשבונות זרוקים בנחל בקע אחרי שמישהו לא הצליח להעלות אותם באש. בעיריית ב''ש רואים את העניין בחומרה

מאות חשבונות ארנונה, של תושבי שכונה ד', באשפה (צילום: דני בלר)

מאות חשבונות ארנונה, של תושבי שכונה ד', בהם רבים המתגוררים ברחוב אברהם אבינו, זרוקים באתר נחל בקע, אשר הפך למטרד סביבתי מאחר ולא טופל משך 23 שנה. מדובר בחשבונות של החודשים ינואר ופברואר 2018 וחשבון ארנונה שנתי. מישהו ניסה להעלות אותם באש, ככל הנראה על מנת להעלים אותם. 

על פניו, מדובר בחשבונות ארנונה של איזור מסוים בשכונה ד', שמישהו התעצל למסור וזרק אותם בשטח ההפקר של באר שבע. החשבונות אפילו לא נזרקו לבור ספיגה: הם מונחים בחוץ.

כזכור, השבוע חשפנו בלעדית, בברנז'ה NEWS, את המצב העגום של מה שפעם היה אתר הקראוונים נחל בקע והיום הוא מצבור אשפה רחב ידיים. האתר צמוד לשכונת נחל בקע וצמוד לבתיה של נווה נוי. הקבלות זרוקות לא הרחק מאפיק ביוב, ממקור לא ידוע, בעל ריח חזק. לא הרחק מהביוב - ומהקבלות - שוכב פגר של כבשה בוגרת במצב ריקבון מתקדם ולידה, לוחות אסבסט. יש שם הרבה אסבסט.

בשנה האחרונה פרסמנו לא אחת, תלונות על מטרדי ריח מצד תושבי נווה נוי ונחל בקע, אשר היה קושי לאתר את מקורם. האתר, בו שכנו קראוונים, ננטש לפני 23 שנה, אחרי שאחרון הדיירים עזב אותו, הפך לשטח ההפקר של באר שבע ולמצבור אשפה ליד שכונות מגורים. פסולת בניין, פסולת כימית ושפכים תעשייתיים, בורות ספיגה שמושלכים לתוכם כימיקלים. טיול באתר אפילו מגלה את זהותם של חלק ממשליכי האשפה. בשעות היום גם יש בו מי שמוצאים בו ''פינה רומנטית'' ומחנים בו את האוטו. אל תפריעו להם ובעיקר - אל תצלמו.

בעיריית באר שבע אומרים בתגובה: "עיריית באר שבע ,רואה בחומרה רבה את נושא. אגף הגביה פתח בבדיקה לבירור הנסיבות להשלכת  חשבונות הארנונה במקום הנ"ל ולמציאת האחראים למעשה".


חשבון ינואר-פברואר לא הגיע ליעדו, הוא באשפה (צילום: דני בלר)​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load