• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הלב החם והאוהב של הפועל באר שבע: נרתמה לסייע לנער בסיכון

קטין, שבשל נסיבות חייו הטראגיות הוצא מאומנת הסבים שלו, ישתלב בבית הספר לכדורגל של הפועל ב''ש, כך הוחלט בבית המשפט

מועדון עם לב זהב. מה הפלא שאוהדי הפועל תשגעים בגללה? (צילום: עיריית באר שבע)

אלופה לא רק בכדורגל אלא גם בנתינה: נער מבאר שבע, אשר בנסיבות חיים טראגיות הועבר לאומנה בבית הסבים שלו, אך הוחלט להעבירו לפנימיה, אחרי שהסבים לא הצליחו להציב לו גבולות, ייטול חלק, במסגרת חינוכו, בבית הספר לכדורגל של הפועל באר שבע. הנער חווה קשיים רבים במהלך חייו: הוא נאלץ לעבור לחיות אצל הסבים שלו, אך התקשה מאוד להסתגל למסגרת בית הספר וסבל מהצקות ילדים אחרים. 

בדיון, שנערך בבית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, הובא סיפורו הקשה של הנער. בין היתר, צויין כי הנער שוהה במועדונית אחרי שעות בית הספר, אך הדבר קשה לו מאוד. 

לשאלת בית המשפט האם קיימת אפשרות כי הקטין ישהה במועדונית שבבית הספר 2-3 בשבוע , ולא 5 פעמים בשבוע, השיבה יועצת בית הספר כי אפשרות זו אינה קיימת , שכן הדבר יכול ויפגע בתהליך השתלבותו במועדונית וכן  יכול הדבר לפגוע בהליך  הטיפולי של הילדים  אחרים הנמצאים שם .

במהלך הדיון  עלה כי הקטין אוהב לשחק כדורגל ואוהד של  קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע. בית המשפט ביקש לבחון את האפשרות לשלבו במועדון הכדורגל הפועל באר שבע. תוך כדי הדיון, ביקש  כב'  סגן הנשיאה, השופט אלון גביזון מהעוזרת המשפטית שלו ליצור קשר טלפוני  עם  נשיאת מועדון הכדורגל   אלונה ברקן , אשר נענתה בחיוב לבקשת ביהמ"ש והפנתה את בית המשפט לנציג המועדון עופר מוכתר.

השופט פגש את הנער בלשכתו. בשיחה הביע הקטין את  רצונו ואת הסכמתו לשחק כדורגל במועדון הכדורגל הפועל באר שבע , בדיון שנערך בחודש ספטמבר, נתנו הצדדים הסכמתם להצעת בית המשפט. לפני שבועיים  הוזמן עופא מוכתר מטעם מועדון הכדורגל הפועל באר שבע לדיון בבית המשפט ונתן את הסכמת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע  לשילובו של הקטין בבית הספר לכדורגל של המועדון, תוך שהציג בפני בית המשפט את המערך הטיפולי המרשים והמיוחד של המועדון  לשילוב ילדים בסיכון במועדון.  נוכח יחודו של המקרה , התחייב מוכתר אף לתת מענה מיוחד וספציפי לקטין ככל שהוא ייקלט בבית הספר לכדורגל של המועדון.

"בית המשפט והצדדים הביעו את התפעלותם ותודתם למועדון הכדורגל של הפועל באר שבע וכן למר מוכתר על הנכונות להתגייס למען הקטין ולפעול להעצמתו", ציין השופט.

תגובות

End of content

No more pages to load