• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ואז, בלי הודעה מוקדמת, אגדת מוסיקה אמריקאית עולה לשיר בביאליק 26

פיטר יארו, מחשובי היוצרים במאה העשרים, לא הודיע לאף אחד שהוא בא לשיר בפאב ביאליק 26, במסגרת ערב זמר משותף ליהודים וערבים. כן, האיש המקסים משלישיית פיטר, פול ומארי

גם דויד פרץ התקשה להאמין שהאגדה עומדת על הבמה ושלח לנו סלפי (צילום: באדיבות דויד פרץ)

הפתעה גמורה הערב, בפאב ביאליק 26: הזמר פיטר יארו, צלע בשלישייה פיטר, פול ומארי, שהייתה כל כך מזוהה עם תנועת זכויות האדם בארצות הברית. יארו, בן 79, הופיע לצדה של הזמרת מירה עוואד (נציגתנו, יחד עם אחינועם ניני, לאירוויזיון 2009, שנערך במוסקבה). 

פיטר יארו שר את "אנו ניוושע"
​​​​​​​


פיטר יארו נחשב בארצות הברית ללא פחות מאגדה ובן לדור הנפילים של בוב דילן (באחד הפסטיבלים יארו יצא להגנתו של דילן, אשר באמצע שנות השישים נטש את הצליל האקוסטי והחל ללוות עצמו בגיטרה חשמלית), ארלו גאת'רי, ג'והן באאז ונינה סימון. 
הוא עלה לבמה ללא הודע מוקדמת ומבלי שאף אחד ידע שהוא הולך להיות שם. חלק מהקהל לא זיהה אותו. הוא שר כאחד האורחים, בלי גינונים של כוכבות. 
יארו, הרשום בהיכל התהילה של המוסיקה בארצות הברית, הוציא כמה המאלבומים המרגשים עם פיטר פול ומארי, ולאחר שמארי נפטרה ממחלה ב-2009, המשיך להופיע עם חברו פול סטואוקס. 

אחת ההופעות המרגשות וההסטוריות של פיטר, פול ומארי הייתה במצעד זכויות האדם שנערך ב-28 במרץ, 1963, בוואשיגנטון, מען שיוויון וחיריות הפרט, בו מרטין לות'ר קינג נשא את נאומו ההסטורי: "יש לי חלום".

קטע וידאו: פיטר, פול ומארי מספרים על מצעד זכויות האדם ושרים בעצרת את "התשובה נישאת ברוח" של בוב דילן (1963) 

תגובות

End of content

No more pages to load