• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא אובך ולא מכשולים הפריעו לבאר שבעים לחגוג את פורים

אבק, גשם ורוחות לא פגעו כהוא זה בשמחת חג הפורים. ממסלול המכשולים בדרך לאירוע המרכזי בישפרו פלאנט ועד למחוות המרגשות של החג, פורים בסרטים ותמונות

ליאור נרקיס בהופעה בישפרו פלאנט (צילום: יעד פחימה לכיוונים)

האובך לא הפחיד את תושבי באר שבע, שמילאו את מתחם הישפרו-פלאנט, גם אם זה אומר שעל מנת להגיע לשם היו צריכים לעבור מסלול מכשולים שלא היה מבייש גיבוש לסיירת מובחרת. מרכז אירועי פורים השנה, מה שנקרא "במות הבידור", היה בישפרו פלאנט, המרוחק מהשכונות והנסיעה אליו בעיקר במכוניות פרטיות או במוניות. הבאר-שבעים הגיעו בהמוניהם, אבל נאלצו להחנות במגרש מאולתר ולעבור גבעות וערוץ נחל. היה מאובק וגם ירד גשם בוצי. למרבה המזל ולמרות מסלול המכשולים, שכל כך לא מכבד את האירוע, אף אחד לא נפל. 


ראו גם:

מסיבת טראנס בשישי בצהריים, ככה חוגגים פורים 




מסלול המכשולים בדרך מהישפרו סנטר (צילום: דני בלר)

הישפרו פלאנט היה מלא עד אפס מקום – והוא מרכז גדול. בהערכה גסה, בכל רגע נתון, היה שם כעשרות אלפי אנשים. הרוב הגיעו מחופשים והיו לא מעט תחפושות מקוריות. לא רק הילדים התחפשו, אלא גם הורים ובני נוער הגיעו מחופשים למשהו או מישהו.
פרס התחפושת המקורית הולך לשני האלמונים שעטו ורוד אופטימי (צילום: ערן בר שושן)
אם שואלים את המבלים, חלק אהבו וחלק פחות. חלק נהנו מהדוחק וכוכבי הזמר הים תיכוני, ואחרים פחות. חלק התלוננו שאין מה לאכול, ואחרים מילאו את בתי הקפה והמסעדות במתחם. בכל מקרה, מי שלא רצה לראות את ליאור נרקיס בתוך ענן אבק, יכול היה לשבת בתוך הישפרו, שהשדרה המרכזית שלו מכוסה בשטיח אדום וסביר להניח שחלק מהמחופשים חיו את החלום עד הסוף וחלמו שהם באוסקר.

צילום: יעד פחימה לכיוונים

צילום: יעד פחימה לכיוונים​​​​​​​
שלגיה בדרך המכשולים, אבל המופעים היו שווים את דרך החתחתים (צילום: דני בלר)
למה לא כל יום פורים: אימא וילדים ברוח החג (צילום: ערן בר שושן)
פרס התחפושת היפה הולכת לנערה הזו, שהתחפשה למלאך (צילום: ערן בר שושן)
מזג האוויר לא היטיב עם פורים בבאר שבע. המשרד להגנת הסביבה הזהיר אנשים רגישים לאבק, כמו גם ילדים, קשישים וחולי ריאה ולב, שלא לצאת החוצה. למזלה של בירת הנגב, לא חסרים בה קניונים ומרכזי חנויות סגורים, ממוזגים ומוגני אבק.
חברי קובצת הפייסבוק "באר שבע ביחד בשפה הרוסית" חגגו בפלאג-אין בערב מלא תחפושות, שירים, צחוקים ואווירה טובה. מדובר באנשים שלא הכירו פנים אל פנים, אלא רק דרך הידידות הוירטואלית. "בחיים לא היה לנו ערב כזה מרגש, היה ממש כיף, יופי של מסיבה".

חברי הקבוצה הרוסית של באר שבע ביחד בפלאג אין (צילום: דוד פינחבסקי)

חברי הקבוצה הרוסית של באר שבע ביחד בפלאג אין (צילום: דוד פינחבסקי)

המסיבה על פי 50 גוונים של אפור

המחנ''צ עושה שכונה: הפנינג פורים עם בכירי העבודה במרכז גילת. נחמן שי בדרבוקה (צילום: צבי תקשורת) 

פורים השנה נערך כשניחוח קל של בחירות באוויר. מה שפעם היה סיבוב לחיצות ידיים ונישוקי תינוקות בשוק העירוני, כמקדם בחירות בטוח, עבר היום לשכונות, אותם שכונות שאיש לא זוכר כשאין בחירות. ביום שישי הגיעו למרכז גילת, שסובל מהזנחה גדולה, חברתית ופיזית, צמרת אנשי המחנה הציוני, כולל בוז'י הרצוג ונחמן שי, שאפילו נתן בדרבוקה. מלבד ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, הרצוג, הגיעו לבאר שבע חברי הכנסת מרב מיכאלי, יואל חסון, עמר בר-לב, עמיר פרץ, קסניה סבטלובה, נחמן שי, איציק שמולי והמזכ"ל ערן חרמוני, דבר לא ברור מאליו, שכן באר שבע הצביעה בבחירות האחרונות באופן מובהק לימין (ישראל ביתנו, ש''ס, אלי ישי). הגעת אנשי המחנ''צ, עיר שאינה אלקטורט שלהם והאופן בו התקבלו בחמימות בשכונה, אינה מרמזת לבאות. הבחירות האחרונות הוכיחו שסקרים לחוד ומציאות לחוד. יו"ר המחנה הציוני הרצוג אופטימי: "מבחינתנו החגיגה השנה היא נקודת אור אמיתית לשינוי ולתקווה. אני מאחל שחג זה יביא עלינו השנה בשורות טובות, ישועות ונחמות לכל עם ישראל".

אבי אזורה, יו"ר ועד מרכז גילת: "אני מברך את היו"ר, חברי המפלגה ואת חבריי לסניף באר שבע על ההירתמות והיוזמה המבורכת לטובת ילדי השכונה במהלך כל השנה".
ילדת הפרח - אחת התחפושות החמודות הרבות באירוע המרכזי בישפרו סנטר (צילום: ערן בר שושן)​​​​​​​

שוטרי מרכז שליטה דרום חילקו כבר בשבוע שעבר מאה שלושים משלוחי מנות לחוסים בהוסטלים לפגועי נפש, מרכז נערות בסיכון ומרכז קליטה נורית בבאר שבע.

מרגש: שוטרי מרכז השליטה מעניקים משלוח מנות לילדי מרכז הקליטה נורית (צילום: דוברות המשטרה)

שוטרי מרכז השליטה בפיקודו של מפקד מרכז השליטה העמיסו את משלוחי המנות על רכבם וביקרו בארבעה הוסטלים של נפגעי נפש, מרכז נערות בסיכון ובמרכז קליטה נורית בבאר שבע ושימחו את לבבם של כולם. פאולינה אשר משמשת כאם בית באחד ההוסטלים שוחחה עם השוטרים והדגישה בהתרגשות כי "זו הפעם הראשונה שנוצר מפגש בלתי אמצעי בין נותני משלוחי המנות לחוסים והמפגש היפה הזה בין לובשי המדים מעניק ערך מוסף חשוב לעין ערוך.

גם שחקני קבוצת הפועל באר שבע, אלופת המדינה בכדורגל גילו רוחב לב והגיעו הבוקר לשמח את הילדים המאושפזים במרכז סבן לילדים בסורוקה.  חברי הסגל עברו בין המחלקות השונות חילקו לילדים משלוחי מנות וחולצות של הקבוצה,  הצטלמו  עם המשפחות ועם אנשי צוות החטיבה לרפואת ילדים.
​​​​​​​שחקני הפועל באר שבע באו לעשות שמח לילדים בסורוקה (צילום: רחל דוד, סורוקה)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load