• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מנהל סורוקה: ''אנחנו בדרך להרעה במצב הבריאות בנגב''

דר' אהוד דודסון, מנהל ביה''ח סורוקה מזהיר מפני קריסת מערכת הבריאות בנגב, במהלך הדיון הסוער בוועדה לצדק חלוקתי בכנסת

בית החולים סורוקה (צילום:דר' אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי)

ד"ר אהוד דודסון, מנהל בית חולים סורוקה מגיב לדברים הקשים שהוצגו בדיון בנושא הצדק החלוקתי בכנסת. הוא מזהיר מפני קריסת מערכת הבריאות בנגב.  
"אני מודה לחה"כ מיקי זוהר ולחברי מועצת הנגב, מיכאל ביטון ויוהן אטלן על ההתגייסות לטובת היום הזה", אומר דודסון. "בשנים האחרונות פתחנו שירותים חדשים בבית החולים כגון- פתיחת מחלקת היולדות החדשה, בינוי מרכז הסרטן, מחלקת השיקום הראשונה בנגב, הכנסת טכנולוגיות רפואיות חדישות כדוגמת מאיץ קווי מתקדם לחולים אונקולוגיים, חדר צנתורי מוח המתקדם בארץ ובעוד כשבועיים תיפתח מעבדה חדשה לצנתורי לב. חשוב להדגיש שלכל שירות וטכנולוגיה כאלה כרוך בעלויות אדירות. כך למשל הכללית מימנה את בינוי מרכז הסרטן בכ-200 מיליון ₪. יש בסורוקה כוח אדם מקצועי ומעולה, בין היתר בזכות המלגות, שלצערנו נפסקו בשנת 2017".

לא יקום בית חולים חדש בבאר שבע במהלך העשור 

"הצעירים הם כוח אדם חשוב ביותר, הם יהפכו להיות הבכירים של בית החולים. ועדיין – הפערים הם עצומים. אני מניח שבית החולים הנוסף לא יקום תוך שנתיים ובעשר השנים הקרובות הנגב יהיה תלוי בסורוקה. הדבר הראשון שצריך לדאוג לו הוא הגדלת חדר המיון והטראומה. הפצועים הקשים של צה"ל מטופלים אצלנו במערכות הקשות בדרום ואנו צריכים להרחיב את חדר המיון. פרויקט נוסף בעל חשיבות אדירה הוא הפגייה. יש פגייה אחת לכל הנגב, כמו שיש חדר מיון אחד לכל הנגב. פרוייקט הקמת פגייה הוערך בכ- 100 מיליון שקל. לזה נוסף כל מה שדנו פה על הצורך במימון 118 המיטות בהתאם להחלטת הממשלה. כמנהל בי"ח סורוקה אני יודע שיש הצהרה על אישור לפתיחת המיטות. זה לא הגיע עם צ'ק ואני לא יודע לבנות בלי כסף. משרד הבריאות מעריך עלות בניית מיטה במיליון שקל בממוצע. מה יש ב-118 מיטות האלה? פתרונות לדברים חשובים ביותר, מיטות טיפול נמרץ ילדים, מיטות בקרדיולוגיה, אונקולוגיה, ניתוחי לב-חזה, נוירולוגיה, יולדות ומגוון שירותים רפואיים שאנחנו צריכים לפתח. הפער בין המרכז לפריפריה גדל לא רק בשל כך, אלא גם בשל הגידול הטבעי בנגב ומעבר צה"ל דרומה. כדי שסורוקה ימשיך להיות בית חולים מוביל אנו צריכים לגדול ב-280 מיטות, לא 118. אבל אם לא תתנו, הפער ילך ויגדל. היום מדובר על פער בתוחלת החיים של 6 שנים בין מרכז לפריפריה. מישהו מהנוכחים רוצה להגיע ל-10? אנחנו בדרך להרעה במצב הבריאות בנגב".


"הפער בין המרכז לפריפריה גדל גם בשל הגידול הטבעי בנגב ומעבר צה"ל דרומה. כדי שסורוקה ימשיך להיות בית חולים מוביל אנו צריכים לגדול ב-280 מיטות, לא 118. אבל אם לא תתנו, הפער ילך ויגדל. היום מדובר על פער בתוחלת החיים של 6 שנים בין מרכז לפריפריה. מישהו מהנוכחים רוצה להגיע ל-10? אנחנו בדרך להרעה במצב הבריאות בנגב"

תגובות

End of content

No more pages to load