• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ארגון שמאל עורך כינוס בגיגסי ועורר מחאה בבאר שבע

ארגון שמאל אמור לקיים היום דיון בנושא אלימות בספורט בפאב הגיגסי. הרוחות בעיר סוערות ובעלי הפאב מבהיר ש''אם ידברו מילה אחת על פוליטיקה, האירוע יופסק''

מתוך הפרסום של האירוע ''מוציאים את האלימות מהמשחק''

"אם בהרצאה היום תהיה מילה אחת על פוליטיקה, אפסיק אותה במיידית. זוהי הרצאה על אלימות בספורט, בה משתתף הבחור שהקים את ארגון 'לה פמיליה' והיא אמנם מאורגנת על ידי ארגון שמאל, אבל המארגנים יעברו תדרוך בטרם ההרצאה, בה יובהרו להם התנאים לקיומה. לא יעמדו בהם, הפעילות תופסק", אומר אסף בן עטיה, בעלי הפאב גיגסי, שנקלע ללב סערה ציבורית בשל העובדה כי העז לתת אכסניה לארגון השמאלני "דרכנו". תושבים בבאר שבע קראו, מעל רשת הפייסבוק, להחרים את הפאב והזהירו את בעליו לבל שמו של המקום ייקשר עם ארגוני שמאל. הסערה הנוכחית מגיעה אחרי שפעילי ימין הצליחו למנוע את קיומם של כינוסים שונים בבאר שבע ואחרי שבוטל מצעד הגאווה בעיר בשל התרעות שמשטרת ישראל אינה מוכנה לתת להן פומבי. הנושא הפוליטי  ונושא הדיון בסוגיות הקשורות לזכויות אדם, זכויות פרט, חילוניות וחופש מצפון מנאוד רגישים בבאר שבע, עד כדי כך שראש העירייה התערב למנוע דיון סביב נושא סרבנות הגיוס. בבאר שבע, בלשון המעטה, לא רוצים לראות את מפלגות השמאל ופעיליהם, המנסים לעורר ברשתות המקומיות שיח בנושא, זוכים בשלל גידופים.

ארגון "דרכנו", המזוהה עם המרכז-שמאל של המפה הפוליטית, חולק אתר עם ארגון V15, שהייתה תנועה ישראלית על-מפלגתית שנוסדה לקראת הבחירות האחרונות לכנסת, במטרה להחליף את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. התנועה כשלה כשלון חרוץ.

התנועה פעלה במהלך מערכת הבחירות לכנסת ה-20, בדרכים של "ציד קולות" וקמפיין ציבורי בחוצות ובאינטרנט, שבהם נמתחה ביקורת על מעשיה של הממשלה בראשות נתניהו. התנועה ניסתה להעלות את אחוזי ההצבעה של גוש המרכז-שמאל.

מצד שני, תושבי באר שבע הצביעו בבחירות האחרונות לליכוד (37,6 אחוזים) ובאופן שווה למחנה הציוני וישראל ביתנו (11,9 אחוזים). שאר הקולות התפצלו בין הבית היהודי, יש עתיד , כולנו וש"ס. מפלגות השמאל כמעט ואינן מיוצגות בבאר שבע או עורכות, לצורך העניין, פעילות פוליטית כלשהי – והתוצאת בשטח מדברות בעד עצמן.

הפעילות בגיגסי, האמורה להתקיים היום בשעה 20:00, מלווה בסערה ציבורית גדולה: "אני מקווה שלא יגרם לך נזק מקישור הגיגסי עם ארגונים כמו דרכנו", מזהיר הגולש אייל נאמן את בעלי הגיגסי, אסף בן עטיה. אסף בן עטיה משיב לו: "תשמע, גם אני הגבתי כך בהתחלה, אני ימני קיצוני אייל כמו שאתה יודע, ההרצאה הזו לא מדברת פוליטיקה, ונטו מדברת על אלימות בספורט". מחר ארמוני מזהיר: "אסף אסף... אם אתה רוצה באמת לנהל דיון על אלימות ספורט תדאג שלא יהיה קשר לעסק שלך לשום אירגון פוליטי קיצוני לא להבה ולא דרכנו (שזה V15 אחרי התבוסה בבחירות, זה פשוט אותו אירגון). מי שישן עם כלבים שלא יתלונן שהוא קם עם קרציות ופרעושים".

רצינו לשמוע מאנשי דרכנו תשובות כמו למשל, מי מממן אותם, מה האידיאולוגיה שלהם, מה הקשר שלהם לתנועות השמאל ומה דעתם על האירועים האחרונים בבאר שבע, בהם בלחץ ציבורי, בוטלו אירועים שאמורים היו לדון בזכויות אדם, מצעד הגאווה שבוטל בשל איום וודאי ומוחשי לשלום הצועדים ובכלל, מה תוכנו של הערב. פנינו לרכזת המקומית, למנהל האיזורי ולדובר התנועה, שסירבו להתראיין. התנועה הסתפקה בתגובה בת שורה אחת: ״האירוע יתקיים כסדרו ואנחנו מזמינים את כל מי שרוצה לקיים דיון נגד האלימות להגיע.״

עידכון 20:50 : האירוע מתקיים כסדרו, אבל השחקן סתיו אלימלך, שהוזמן להשתתף בפאנל הדיונים, הגיע בסופו של דבר באיחור.

האירוע של ארגון השמאל בגיגסי, סתיו אילמלך הגיע באיחור​​​​​​​
תגובות

End of content

No more pages to load