• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צמיד באר שבעי יציל ילדים ממוות נוראי?

ה''ברקיד'', פיתוח של סטודנט מסמי שמעון, אמור להתריע בסלולרי, אם הילד מתרחק או חלילה, נשכח באוטו

האם הברקיד ינמע שיכחת ילד באוטו? (צילום הדמיה : RAMA / CC BY-SA 2.0 fr)

ה"ברקיד", הוא צמיד בטיחותי חדשני אותו ילדים יוכלו לענוד על ידהם. הצמיד, הוא המענה הטוב והיעיל ביותר לבעיית שכחת הילדים ברכב, על ידי הורים עסוקים שנתונים ללחצי השיגרה, כך מבטיחים סטודנטים מהמכללה להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר-שבע שפיתחו את המוצר החדש. ה"ברקיד" כבר נמכר על ידי ממציאי הרעיון, ובראשם הסטודנט אליאב אלחדד מבאר-שבע, ללקוחות בארץ, בארה"ב ובאופן מיוחד ללקוחות בארצות דרום אמריקה.

"בכל פעם שמתרחש אסון נורא של ילד שנשכח ברכב על ידי אחד מהוריו אתר הפייסבוק שלנו קורס מעומס פניות של הורים מודאגים", מספר אליאב אלחדד. הפטנט שהגו אליאב וחבריו למחלקה במכללת סמי שמעון פשוט לכאורה ומבוסס על צמיד חכם ואפליקציה לסמארטפון. בכל פעם שההורה מתרחק מהילד שלו מעל למרחק מסויים שנקבע מראש – האפליקציה מתריעה בקול רם ומזכירה להורה כי הוא מתרחק מילדו או שילדו התרחק ממנו (הלך לאיבוד...).

אפליקציית הברקיד. מצילה חיים צילום: צבי תקשורת

יחודה של מערכת ה"ברקיד" הוא שהיא איננה מבוססת GPS ולא דורשת כרטיס סלולארי (SIM) כמו שאר הצמידים האחרים הקיימים היום בשוק. בשל כך גם הקרינה שהצמיד פולט היא מזערית (פחותה מחשיפה שגרתית לWIFI) ואין בה שום סיכון לילד.

צריכת החשמל הזעומה של ערכת ה"ברקיד" גורמת לכך שאין צורך להחליף סוללה או להטעין אותה והיא מחזיקה כשנה ויותר. הצמיד גם עשוי מחומר גמיש לא רעיל ולא מסוכן וללא חלקי פלסטיק והוא מוגן מפני אבק או חדירת מים. מערכת ה"ברקיד" בנויה לפעול בשני אופנים : הראשון, כאשר הילד נמצא במרחק של עד 30 מטרים מההורה המשגיח והשני, כשהילד נמצא מעבר למרחק של 30 מטרים מההורה. ההורה יכול להגדיר ידנית את הרדיוס של המרחק שלו מהילד. מרחק שמעבר לו, האפליקציה מתחילה להתריע.

המערכת טובה לא רק כדי למנוע שכחת ילד ברכב סגור, אלא גם במקרים של אובדן ילד בקניון הומה אדם, בפארק גדול, בחוף הים – בין בארץ ובין בחו"ל. גם כאשר הילד נכנס למקור מים (בריכה, ים או גיגית חלילה) נוצר ניתוק מהמערכת והאפליקציה מתחילה להשמיע התראות חזקות.

אם הילד מתרחק מעבר ל-30 המטרים וההורה לא מצליח לאתרו הוא יכול להפעיל את הפונקציה הנוספת ע"י לחיצה על "דווח כנעדר", שבה הוא שולח בקשת עזרה להורים נוספים שילדיהם מצויידים ב"ברקיד". כך שבאם הילד האובד יחלוף ליד ה"ברקיד" שלהם הם יקבלו התראה בסמארטפון ויוכלו ללחוץ על אייקון בקשת העזרה של ההורה המודאג ולדווח על מציאת הילד האובד. ככל שיהיו יותר משתמשי "ברקיד" בסביבה הסיכוי למציאת הילד גבוה יותר.

כדי להבטיח את הישארות הצמיד על ידיהם של הפעוטות הצמידים עוצבו באופן ידידותי לילדים, עם דמויות מצוירות אהובות ובשלל צבעים וצורות. בגלל היעדר הצורך ב-GPS ועזרים אחרים מחירו של ה"ברקיד" זול בעשרות אחוזים מהדגמים האחרים שקיימים בשוק והוא נמכר בפחות מ-200 שקלים ליחידה. אליאב אלחדד ממציא ה"ברקיד" מספר כי הוא וחבריו למכללת סמי שמעון משכללים מידי כמה חודשים את היכולות של המכשיר וכך למשל בגירסה החדשה של המכשיר יש קטגוריה חדשה שמציגה את מיקום הילד על מפת "ווייז" ואת כל ההורים בסביבה שמשתמשים באפליקציית "ברקיד".

תגובות

End of content

No more pages to load