• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לא לוותר להוציא לאור את הייחודיות שבך''

אריאלה בנימין דומפרוכט, מפיקה, יזמית, מנהלת מוזיקלית, במאית ובעלים של 'מרכז אריאלה לאמנויות הבמה', נולדה ב-01/09/80 בבאר שבע

אריאלה בנימין דומפרוכט

אריאלה בנימין דומפרוכט נשואה באושר לשי, ואמא לשלושה בנים - איתמר, יהונתן וניצן.  בצבא שירתה כצלמת מוטסת בחיל האוויר, ובאירועים צה'ליים סופחה כזמרת ללהקת חיל האוויר. 

מה הדבר הכי משמעותי שעשית עד כה בתפקיד?
"הובלתי מופע  עם תלמידי 'מרכז אריאלה לאמנויות הבמה' וילדי בתי הספר בדרום על במת הר הרצל בערב יום העצמאות בירושלים. הגעתי לירושלים עם 300 תלמידים, והיה ערב בלתי נשכח. האירוע הזה יהיה בגדר זיכרון לחיים בקרב תלמידיי ובקרבי". 

כיצד מגפת הקורונה השפיעה על חייך האישיים והמקצועיים?
"מתוך השקט  התרבותי שנכפה עלינו, פרצה בקרבי היצירתיות העשירה. בתקופה זו בער בי להוציא לאור פרויקטים כה משמעותיים, שהמשותף להם הינו צו השעה - מתן עידוד ותקווה לתושבי העיר.  רבים מבני הנוער בעת הנוכחית ספונים בבתיהם, ללא חברה. שעות הפנאי של בני הנוער בתקופת הקורונה נפגעו באופן משמעותי, חלל הזמן שנפער הוא אינסופי. נערים ונערות רבות מצאו עצמם שוקעים בתוך עצמם, בחוסר מעש, בהתמודדות עם זמן פנוי שלא נגמר. זיהיתי את הצורך הזה גם בשיחות אישיות שקיימתי עם התלמידים שלי. הצורך השתלב עם המחשבה שלי ליצור פרויקטים שימזגו אופטימיות לעיר באר שבע, סולידריות עירונית, יחד עם הצורך לסייע לבני הנוער ליצוק משמעות בזמן הפנוי הרב שלהם. היזמות שבי והצורך המתבקש הובילו אותי לרעיונות ולתוצרים".

מדברייך ניתן לומר שעבדת קשה דווקא בתקופת הקורונה?
"מתוך צורך להוביל לסולידריות חברתית ולגיבוש בני העיר באר שבע לערבות הדדית נוכח מגפת הקורונה, נולד מיזם 'מחזירים את באר שבע לירוק'. במיזם זה לקחו חלק מגזרים רבים מהאוכלוסייה הישראלית. במיזם זה נחשפתי לנשים חזקות, עוצמתיות, מובילות שינוי ודרך, נשים שעזרו בהעברת המסר החשוב- כולנו צריכים לתת יד על מנת להחזיר את באר שבע להיות עיר ירוקה, על פי תכנית הרמזור ולחזור במהרה לשגרה".


"המסר שלי לנשים הינו לא לוותר להוציא לאור את הייחודיות שבך. לקבל, להשיג, לכבוש ואל תתני לעצמך לחזור אחורה. כל אחת יכולה!"
פרויקטים נוספים שעל הפרק?
"ייחודיות המיזמים אותם אני מוציאה לאור הינה העלאת המורל לתושבי העיר, פיזור אנרגיה חיובית לכל עבר, דרך המוזיקה שמייצרת אופטימיות ותקווה, תוך כדי העברת מסרים חיובים בניהם שמירת ההנחיות והתחסנות התושבים לשם בריאות הכלל".

"מיזם נוסף שאותו הפקתי הינו 'מחזירים את הדופק לעיר', מיזם זה נוצר מתוך אהבה ופטריוטיות לעיר באר שבע בכלל ומתוך האהבה האישית שלי לפעילות והעצמת בני הנוער בעיר בפרט. יחד עם תלמידי 'מרכז אריאלה לאמנויות הבמה' בחרתי ליצור את הפרויקט שבסופו הופק קליפ בו התלמידים מבצעים את השיר 'קטן עלינו' על רקע מקומות ברחבי העיר, שנפגעו בתקופת הקורונה מכל הסקטורים, ביניהם: 'זאפה' באר שבע, אצטדיון טוטו טרנר, מועדון ה'פורום', המשכן לאמנויות הבמה ועוד. היה לי חשוב להעביר מסר של חוזק, חוסן ואחדות. השיר מבטא עבורי את הכוח שיש לנו כעם, כמקשה אחת, לצלוח את האתגר שתקופת הקורונה מביאה עמה, באופטימיות, בשמחה, בתקווה מחודשת לתקופה טובה יותר".

ומה הפרויקט הכי גדול? 
"מיזם חדש, שבעת הנוכחית יצא לדרך הינו מיזם 'קול העם': מיזם זה הינו הגדול ביותר מבין המיזמים שעליהם עמלתי עד כה. מיזם זה מונה שמונה פרויקטים שמטרתם איחוד לבבות, לאחות את השברים שנוצר וגיבוש העם, הכלה וסולידריות חברתית. בין המשתתפים בקליפים: צוותי רפואה, כוחות הביטחון, בעלי עסקים  ועוד.

וגם תכנית להעצמה נשית פרי ידייך?
"אחד הקליפים אותו אני עתידה להפיק הינו קליפ שיוקדש כולו להעצמה נשית, בו ייקחו חלק נשים פורצות דרך בעיר באר שבע, נשים בעלות תפקידי מפתח בעיר, מובילות שינוי, נשים עוצמתיות שנוכחותן מורגשת ובולטת בשטח. הגברת ד'ר חפצי זוהר סגנית ומ'מ ראש העיר, הגברת דליה פרץ- ראש תא מנהלים ארצית ועוד נשים רבות שמהוות דוגמא ומופת לעוצמה נשית, יש למה לצפות".

וכמובן אי אפשר ללא החינוך?
"הפרויקט השני במיזם שיצא לאור בימים אלו, הוקדש כולו לחינוך. במרכזו של הפרויקט בחרתי נשות חינוך מן המעלה הראשונה - כל מנהלות בתי הספר בעיר באר שבע, שעושות בימים אלו עבודת קודש חינוכית, עושות ימים כלילות כדי להוציא מהתקופה המאתגרת הנוכחית את המיטב, כך שבתי הספר ימשיכו לתת מענה לימודי ורגשי לכלל התלמידים מקרוב ומרחוק. כחלק מהפרויקט מנהלות בתי הספר חוו פסק זמן מן השגרה הלוחצת, ונהנו מיום צילומים חוויתי, מהנה ומשחרר כאשר הן עומדות במרכז ואור הזרקורים עליהן, במהלך יום הצילומים המנהלות שרו באולפן, הצטלמו צילומי תדמית ונהנו מיום הפוגה, שאינו שיגרתי בתקופה כה לחוצה. זאת בכדי להוקיר, להעריך ולהעצים את עבודתן". 

מה ה"אני מאמין" / המוטו שלך?
"ה'אני המאמין' שלי נשען על האמונה האמיתית בכל אדם, במסוגלות האישית, בהעצמה אישית, שנשארת גם כשאורות הבמה כבים.
אני מאמינה כי אדם יכול וצריך להמציא את עצמו מחדש כל הזמן, תוך כדי עשייה מתוך אהבה וסיפוק עצמי.
אני רואה בעבודה שלי כשליחות עבור הקהילה ועבור בני הנוער. הובלת מיזמים מקדמי תוכן, שנועדו לשנות, לשפר, להאיר נקודות חבויות שדורשות התייחסות, כל זאת ועוד הינם מנת חלקי בשליחות המבורכת, לשמח, להוביל להתמוגגות נפש, ועל הדרך להעצים אנשים. אני נהנית מהעשייה, מהדרך, לראות את ההתפתחות האישית והתהליך שעוברים הלוקחים חלק בפרויקטים אותם אני מפיקה, זה עולם ומלואו עבורי". 

וכיצד את מיישמת את האקטיביזם הנשי בפועל?
"במהלך המיזמים פגשתי נשים מדהימות, מצאתי את החשיבות הרבה בהעצמת נשים פורצות דרך, ומובילות תחומים משמעותיים בעיר באר שבע. נשים אלו באות לידי ביטוי בפרויקטים שלי מתוך הערכתי הרבה להן, ומתוך הצורך להובילן להוות דוגמא לנערות הרואות בהן מודל לחיקוי. שילובן של נשים עוצמתיות ומעצימות הוא חלק בלתי נפרד מהפרויקטים אותם אני יוזמת, לשם הדגשת השוויונית בחברה שלנו, בה אני כה מאמינה ושואפת ליישמה באופן אישי".

מה המסר שלך לנשים שרוצות לשאוף גבוה למעמד כמו שלך?
"המסר הינו לא לוותר להוציא לאור את הייחודיות שבך. להמשיך לעבר המטרה ששמת לנגד עיניך בנחישות רבה. תדמייני את התוצר הסופי, תפנטזי על הטוב מכל, על השיא שאת אליו שואפת, תתכנני לפרטי פרטים את כל מה שאת חפצה לקבל, להשיג, לכבוש ואל תתני לעצמך לחזור אחורה. מרגע שקיבלת החלטה על כיוון מסוים אל תביטי לאחור. כל אחת יכולה!"

מה את חשה לקראת יום האישה הבינלאומי?
"ביום זה אני מוקירה את עבודתן החינוכית הנאמנה, תוך כדי העצמתן והוקרת תודה על פרי עמלן המשמעותי.
ביום זה אור הזרקורים הופנה אליהן ומילא אותן באנרגיה מחודשת להמשך עבודתן המשמעותית".

מה הרגע המאושר בחייך?
"שזכיתי להקים משפחה. נישאתי לשי, שותפי, האיש שלי, שבזכותו אני יכולה להגשים את עצמי.  יחד הקמנו משפחה לתפארת, שלושה בנים שכל אחד מהם מהווה עולם ומלואו עבורנו".

איזה יחס את מקבלת מגברים שעובדים איתך?
"יחס נפלא. הגברים שעימם אני עובדת מעניקים יחס של כבוד, הדדיות, אמונה רבה בדרך שלי וצועדים איתי יד ביד אל עבר הצלחות. תמיד עם פרגון ומילה טובה. זכיתי באנשים טובים שמקיפים אותי, שמאפשרים לי ליצור באוטונומיה רבה, שמצטרפים אלי להפלגות בדמיון עד לכדי תוצר מוגמר ונותנים לי גיבוי מלא לכל רעיון. שמשון רפאל וונגרובר מנהל בית הספר מקיף רבין באר שבע, בית הספר בו אני מפיקה, מהווה דוגמא לשוויון ולהתנהלות מגדרית מופתית המעניקה יחס שווה לכל הדעות רעיונית ומעשית, זכיתי!"

מה היית רוצה לשנות?  
"הייתי רוצה לראות יותר נשים בתפקידי מפתח בחברה, בעיניי יש נשים עוצמתיות שאינן באות לידי ביטוי באופן שווה, נשים שיכולות להוביל לשינויים משמעותיים ולהפוך אותנו לחברה טובה יותר, מכילה יותר, רגישה יותר ועוצמתית". 

מה אנשים לא יודעים עלייך? 
"שבתחילת דרכי הייתי מורה להיסטוריה וספרות בתיכון".

מה יהיו משפטי הפתיחה והסיום בספר הביוגרפי על חייך?
''פתיחה: 'היה הייתה אישה שאהבה לחלום, ויותר מכך שאהבה לחלום, היא אהבה לפרוט את חלומותיה לפרטי פרטים, בדיוק רב ולהגשימם ללא פשרות'.
סיום: 'למרות שהיא כבר לא כאן, החותם שלה נשאר לעד בלבבות השחקנים, הזמרים והקהל''. 

מיהי השחקנית האהובה שתגלם את דמותך בסרט על חייך? 
''גל גדות. וונדר-וומן. מאמינה בדרכה, צועדת עם האמת שלה, שואפת גבוה, פייטרית, לא מתפשרת, עוצמתית וחדורת מוטיבציה". 

איפה תהיי בעוד חמש שנים?
"בחיק משפחתי האהובה, מגשימה עוד פנטזיות, ממשיכה לחלום, מקיפה עצמי אנשים שמאמינים בי ובדרך שלי, מקדמת פרויקטים ברמה ארצית, מגיעה לכמה שיותר ילדים ובני נוער. ממשיכה לחפש את האור המיוחד שיש בכל אדם ולהעצימו, ללא פשרות וויתורים".

תכניות לעתיד / משאלת לב?
"בראשונה בריאות לכולם. שהמגפה הנוראית שנכנסה לחיינו תיעלם, שנוכל לחזור לשגרה המבורכת.  שחדוות היצירה והעשייה תבער בי לעד. שאמשיך להוציא לאור פרויקטים חברתיים, מעוררי השראה, מלכדים. שאמשיך בתהליכי העצמה ואגיע לכמה שיותר אנשים הזקוקים להעצמה והכוונה. שהפרויקטים שלי יגעו בכמה שיותר קהלים, ירגשו, ישמחו ויובילו לגאווה גדולה".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load