• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אמנית העיצוב והאירוח

ללי כהן, כוהנת התכשיטים הגדולה לשעבר, היא אמנית רב תחומית, ציירת, מעצבת ויטראז' ומורה לאמנות

האמנית ללי כהן (צילום: אייל מנקיטה)

ללי  לא ויתרה לעצמה כאשר נאלצה לסגור את העסק ולפטר את 30 עובדותיה, ותיעלה את אישיותה המופלאה לפתיחת "הבית לחוויות קסומות" בבאר שבע, בו היא משמחת אנשים, פשוטו כמשמעו.

ללי כהן, בת 61 ממיתר, היא אמנית בכל רמ"ח איבריה ושס"ע גידיה, שהיה לה האומץ לעשות שינוי של 180 מעלות בחיים, הכל בזכות האינטואיציה הרגשית שלה. כהן, נשואה לאמנון + 5 ילדים +11 נכדים, החלה את דרכה מכיוון ההוראה, עת שימשה כ-10 שנים כמורה לאמנות במקיף ו' בבאר שבע.

בעברה הייתה מייצרת ומעצבת תכשיטים בכל הארץ ולעולם, עם קו ייצור ישירות ליפן (!), במשך 35 שנה. בין שלל עבודותיה, עיצבה את הויטראז'ים בתקרה של מלון הילטון (כיום לאונרדו). "בתחילת 2008, נאלצתי לסגור את העסק ולפטר את 30 העובדות, בגלל שינויים בשוק הכלכלה העולמי", היא נזכרת בעצב.

אולם לא אישה מופלאה כללי לא תרים ידיים ותיכנע לקשיי החיים. היום היא משמחת אנשים במקום היפהפה שבבעלותה, Villaly  - בית לחוויות קסומות, הממוקם ברחוב שלושת בני עין חרוד 13 בעיר העתיקה. מדובר בבית צבעוני, רחב ידיים ומאיר פנים, עם נגיעות שבדרך כלל רואים רק במוזיאונים בחו"ל.

הבית נבנה ע"י התורכים בשנת 1917 עם הקמת באר שבע, ונרכש בשנת 1957 ע"י אביבה ואליהו כהן, הוריו של אמנון, בהגיעם ליישב את העיר. קירות הבית החיצוניים נבנו מאבני גזית שנחצבו ממחצבה שמוקמה אז מחוץ לעיר וכיום נמצאת בשכונה ד'.

"לפני כשנתיים שבתי אל הבית להגשים חלום וליצור מרחב ביתי המארח אירועי אמנות, תרבות, ומפגשים משמחים ומציג מגוון אמנותי. כך נולד Villaly.

villaly בית המארח אירועי אומנות ותרבות של ללי כהן (צילום: אייל מנקיטה)

מה הדבר הכי משמעותי שעשית בתפקיד בשנה האחרונה?

"הבית נפתח לפני שמונה חודשים.

אני מגדילה את ציבור המוזמנים לבית, ומנסה לשכלל את רמת השירות. סגרנו גג חשמלי שנפתח ונסגר, זוהי גלריה להציג אמנים. בתחילת פברואר קיימתי בבית הקסום אירוע בינלאומי של אקטיביזם נשי המייצג את ארגוניהן בעיר: מסל"ן, ויצ"ו, נעמת והמחלקה לקידום מעמד האישה בעירייה, ערב שכונה "לקום, לצאת, לרקוד".

מסר לנשים שרוצות לשאוף גבוה למעמד ותפקיד דומה?

"לעשות אינטואיטיבית מה שאת רוצה, להיות כנה עם עצמך ולהרגיש בבטן ולממש את כל רצונותייך. לפתוח את הלב ולכוון מטרה וזה מגיע. לא לפחד, להעז עם הרבה אומץ".


ומי כמוך מוכרת גם בעשייה הציבורית...

"אני ממשיכה להתנדב בבית החולים לבריאות הנפש כחברת עמותה.

בנוסף, אני מתנדבת בבית הכנסת "שלום שבזי" בשכונה א' למתפללים ממוצא תימני. אני נותנת להם ייעוץ בכל מה שקשור לאסתטיקה ועיצוב: פרוכת חדשה, דלתות מעוצבות,שערי כניסה, ריצוף, מנורות, סוגי אבן וחיפוי. אני מלווה אותם בקביעות כבר 32 שנים".


יש לך קשר ישיר לאלוהים?

"כן (מחייכת), ללא מתווכים וללא רבנים, אני מבקשת בתפילה מתוך הלב ואם אני מקבלת מה שאני רוצה, אני גם מודה".תגובות

End of content

No more pages to load