• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אשת השנה בפוליטיקה: חדווה שקד

חדווה שקד, סגנית ראש מועצת מיתר, יזמית, אשת עסקים, מס' 21 ברשימת "יש עתיד בכנסת". פועלת רבות בתחום הקהילה

נימוקי הבחירה:

  • סגנית ראש מועצת מיתר.
  • שובצה במקום ה-21, שנחשב ריאלי, ברשימת ''יש עתיד'' לכנסת.

שנה ברוכה בעשייה עברה על חדווה שקד, סגנית ראש מועצת מיתר מטעם סיעת "יש עתיד למיתר" ומי שנושאת בתפקידים רבים בתחום העשייה הציבורית ולמען הקהילה.
"קודם כל, אני מאוד קשובה לתושבים ועומדת תמיד לרשותם", אומרת שקד. "השנה, למשל, טיפלתי מול חברת 'נתיבי ישראל' בעניין מחלף מיתר, במטרה להקל על עומסי התנועה במקום, בין אם זה בהחלפת החיישנים, פתיחת כל הנתיבים והוספת זמן רמזור. זוהי דוגמא אחת, מיני רבות".

"השנה, למשל, יזמתי מפגשים בין חברי הכנסת של סיעת 'יש עתיד' לבין תושבים, במיתר ובבאר שבע. מפגש מיוחד נערך בביתי: ליהי לפיד, רעייתו של יאיר לפיד, באה לשיחה עם קבוצה של 220 נשים ממיתר והסביבה, שהיה מעניין ומהנה מאוד".
"בחנוכה יזמתי פעילות עם תלמידים, לבקר אנשים מבוגרים דווקא, המאושפזים במרכז הרפואי סורוקה. הבאנו להם שי: צעיף וכובע גרב. זה חלק מהפעילות שאני עושה למען הקהילה". בין ביתר תפקידיה, היא משמשת כיו"ר וועדת הכספים בלשכת המסחר בנגב. במועצת מיתר היא יושבת בראש שלש וועדות: רווחה, תחבורה וספורט, נושא היקר ללבה: היא יזמה והקימה את קבוצת כדורשת נשים של מיתר, בה היא גם משחקת.

בבחירות האחרונות שובצה במקום ה-21, שנחשב ריאלי, ברשימת ''יש עתיד'' לכנסת.
הספורט הוא עניין משפחתי: בעלה, ארז, הוא אלוף ישראל ברכיבה על אופני שטח. חדווה היא אם לשלושה, סיימה לא מכבר לימודי תואר ראשון במדעי הרוח והחברה, בתחום הממשל המקומי.

בנוסף לכל אלה, היא מנהלת סניף של רשת "כוכב האלומיניום" והיא בעלת חברה העוסקת בתחום ניהול ופיקוח בענף הבנייה, בשם "אחוזת הנדל"ן''.  שקד הייתה שכירה ועבדה בתחום ההיי-טק, כמנהלת אבטחת איכות. אבל בשנת 2007 היא עשתה מפנה בחייה: מיד אחרי נישואיה,  כפי שנוהגים זוגות צעירים, היא ובעלה חיפשו היכן לגור. "גדלתי בעומר ומאוד אהבתי את החיים הקהילתיים ובדיוק אז הוצעו למכירה במיתר מגרשים לבנייה והחלטתי לקנות מגרש. כולם סביבי, בהם משפחתי וחבריי חשבו שהשתגעתי. הייתי בת 27. ''רק התחתנת וכבר את רוצה וילה'', אמרו לי. ב-1998, זה עדיין היה אפשרי". היא לקחה על עצמה את ניהול תהליך בניית ביתה במיתר, שפילס את הדרך להפיכתה לאשת עסקים עצמאית, בתחום היזמות. היא צברה ניסיון וידע, המאפשרים לה לסייע לאחרים לבנות את ביתם בצורה מיטבית.

אותה רוח יזמית ויכולתה להקשיב לאנשים ולסייע להם, מנחים את דרכה, העסקית והציבורית.

חדווה, עם כל העיסוקים האלה, נותר לך זמן לעצמך, לצאת לחופשה מדי פעם?

"כן. בוודאי. לא מזמן שבנו, בעלי ואני, מטיול מקסים בבלגרד, שהיא עיר יפהפייה. אני יכולה לטייל, בכזות הוריי הנפלאים, אשר מסייעים בידי ותומכים מאוד. אני מאוד אוהבת לטייל ומנצלת את שעות הפנאי לטיולים וספורט".

שני דברים שלא כולם יודעים על חדווה שקד: בן דודה הוא הזמר נדב גדג', אשר ייצג לא מכבר את ישראל בתחרות האירוויזיון. ועוד הקשר מוסיקלי: קרובת משפחה של אימה, מזל קינן, היא הזמרת האלז'יראית הנודעת ראינט ל'אוראנז ז"ל (בשמה המקורי סולטנה דוד). ראינט נחשבת, עד היום, לאחת הגדולות שבזמרות אלז'יר.

תגובות

End of content

No more pages to load