• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בא לשכונה בחור חדש - עומרי אזולאי במעבר מחיי הלילה לעולם הנדל''ן

עומרי אזולאי, 30, עד לא מכבר חיית לילה מוכרת במחוזותינו. איש פורום מובהק שמעל עשור הוביל ביד רמה רבות מהמסיבות השוות של הפורום, נעלם מחיי הלילה אם כי לא לגמרי. איפה עומרי תשאלו?

צילום לילה: אדי גורינסקי \ צילום נדל''ן: אייל מנקיטה

עברת מחיית לילה לחיית בוקר?

"טוב, בואי נתחיל מזה שאני לא כיניתי עצמי מעולם חיית לילה למרות שהייתי אחראי על מסיבות הלילה בפורום.  המושג חיית לילה נקשר לבליין ללא תקנה שמחליף בחורות על ימין ועל שמאל וחי את הלילה בלי לעשות חשבון. אני הייתי רק איש לילה, כי הייתה לי חברה קבועה שלא מכבר הפכה לאשתי ולאם בני. אכן במשך שנים כבר מגיל 15 בתיכון, התחברתי לפורום ועשיתי ערבי נוער מפוארים אליהם הצלחתי למשוך אלפי בני נוער".

איך הגעת לפורום ואיך התחברת למסיבות?

"מאז שאני זוכר את עצמי הייתי ילד חברותי ותמיד מקושר להרבה חברים. מישהו ככל הנראה "הלשין" עליי ובערך מגיל 15 קיבלתי הצעה מהם לארגן חבר'ה בגילי למסיבת נוער, תמורת תשלום כמובן. אני זוכר שהצלחתי להביא 3,000 בני נוער וככה קיבלתי את המשכורת הראשונה שלי. נדלקתי על התחום וההצלחה הראשונה דרבנה אותי להמשיך, מה עוד שקיבלתי עבור זה כסף. חוץ מזה הייתי מלא סיפוק מהרעיון שהצלחתי להקים משהו מאפס ושזה היה פרויקט מוצלח שלי שהוכיח לי שיש לי את זה, כלומר את היכולת להניע אנשים. הייתי אחראי על ליינים של רוק משנות האייטיז והניינטיז ובזמנו גם על המסיבות בדראפט ועוד ועוד..."

והנה לפני כמה חודשים החלטת לעשות תפנית ולפתוח בקריירה חדשה

"נכון. מבחינתי זה היה בהחלט סוג של חישוב מסלול מחדש והרבה אומץ. כי לערוך את המסיבות שאני רגיל זה אזור הנוחות שלי, אבל יחד עם זה התחתנתי ונולד לי ילד וזה לא נהיה אותו דבר"

מה השתנה?

"הצרכים בבית. למרות שאשתי אותה הכרתי כבר בצבא, תמכה תמיד במהלכים שלי, ברגע שהפכנו להורים, הרגשתי שזה לא פייר להפיל עליה לבד את עול גידול הילד, בהנחה שיהיו בהמשך עוד ילדים. הלילות תובעניים וזה לא פשוט למשפחה בתולית להיות בלי אבא כמעט כל לילה".

פנית לתחום הנדל"ן? תחום שונה לגמרי לא?!

"למעשה אני עומד לסיים לימודי הנדסה ב"סמי שמעון" ואחזיק בתואר מהנדס, כך שהאופציה לעבוד בתחום שאני לומד תמיד קיימת, אבל אני אוהב לעבוד עם אנשים ולהניע אותם ואני דיי מומחה במכירות, כי תכלס להביא בני נוער למסיבות, זה למכור להם את המסיבה ואני מרגיש שזה יושב עליי יותר טוב. פנו אליי המון אנשים שאעבוד איתם, כי חשבו שההיכרות שלי עם כל כך הרבה אנשים עשויה להיות להם לעזר וגם בתחום הנדל"ן. נפגשתי עם דקל סלע, הבוס שלי מ"סלע נכסים" והתוודעתי למשרד צעיר ודינאמי שעובדים בו כ40 צעירים מלאי מוטיבציה ומאוד נחמדים. הרגשתי שאני נכנס למשפחה. יש שם אווירה של עזרה הדדית של הבנה שההצלחה של אחד היא הצלחה של כולם. חוץ מזה, דווקא הקשרים הרבים שיש לי אכן יכולים לשרת אותי בעבודה מהסוג הזה. אני יודע שאני יכול למכור מעולה. ואגב, אחד הדברים שמשכו אותי דווקא למשרד הזה הוא האמינות של המשרד שלא דוחף לך נכסים בכל מקרה. חשוב לי להיות אמין כדי שהלקוחות יחזרו וימליצו וזה המוטו של המשרד. אני מודה שזה תחום שמעולם לא חשבתי עליו, אבל כשתשומת ליבי הוסבה אליו, פתאום גיליתי עולם ומלואו ועבודה מאתגרת. זה מה שאני אוהב- אתגרים".

עומרי אזולאי, כיום איש נדל''ן (צילום: אייל מנקיטה)

ובכל זאת הלכת ללמוד הנדסה? למה ללמוד תחום שאתה לא מתכוון לעסוק בו?

"בראש ובראשונה, רציתי להוציא תואר ואחר כך החלטתי שזה גם תחום שמעניין אותי, אבל לא כמו התחומים שמשלבים אינטראקציה עם הרבה אנשים עם הרבה פנים חדשות. אני מאוד חברותי וכיף להכיר סוגים שונים של אנשים ולדעת לפענח את הקוד שלהם כשאתה רוצה למכור להם משהו. אני סומך על עצמי שאנשים יידעו לבטוח בי ולא התאכזבו ממה שאציע להם ומהדרך שבה אלווה אותם לאורך כל הדרך"

ובכל זאת, אין פה משכורת קבועה, בדרך כלל העבודה מבוססת על ההצלחה למכור נכסים ולקבל מהם אחוזים בלבד. ומה קורה כשלא מוכרים? יש פה קצת סיכון, לא?

"אמרתי לך שאני אוהב אתגרים. התחושה שלי לאור הניסיון שלי עם אנשים שאני יכול ושזה מתאים לי. חוץ מזה במכירה טובה אחת ומרוויחים כמה משכורות טובות שאותן צריך לכלכל נכון".

יש המון אנשי נדל"ן

"כן, ויש הרבה עורכי דין והרבה קוסמטיקאיות וכו' , אבל, אם אתה טוב, תמיד תהיה בטופ. בעבודה קשה וממוקדת מטרה תשיג את המטרות ואת ההטבות הכספיות המיוחלות. חוץ מזה, לי חשוב לעבוד בעבודה מספקת שבה אעשה חייל וארגיש סיפוק רב.  אני מאמין שבעבודה הזו אתן ביטוי ליצירתיות שלי".


"אני אוהב אתגרים. התחושה שלי לאור הניסיון שלי עם אנשים שאני יכול ושזה מתאים לי. חוץ מזה במכירה טובה אחת ומרוויחים כמה משכורות טובות שאותן צריך לכלכל נכון".


אם  בנדל"ן עסקינן. מה מצב הנדל"ן בבאר שבע?

"אין שום בועת נדל"ן, כי רואים כבר שמעל 10 שנים המחירים עולים ולא יורדים חרף הניסיונות של הממשלה לייצר מצבים שיוזילו את מחירי הנדל"ן. באר שבע במגמת עלייה שתימשך כמו ברוב המקומות בארץ. מי שרוצה לרכוש דירה שלא יחכה לניסים. זה לא יקרה. המחירים רק  יזנקו. הביקוש עולה על ההיצע".

מי הלקוחות?

"למרבה הצער, רוב רוכשי  הנדל"ן הם משפרי דיור. כמעט ואין רכישות מצד זוגות צעירים. לרובם אין הון עצמי התחלתי ולכן הם בעיקר שוכרים, וגם התחום הזה בעייתי. גם פה הביקוש עולה על ההיצע".

מה יהיה?

"הפתרונות רק אצל הממשלה שחייבת להשתתף במימון הדירות לזוגות צעירים. לא רואים דרך אחרת".

איך מבלה מי שהיה אחראי על חיי הלילה בעיר?

" בשעות שאני בבית אני מקפיד על שעות איכות עם אשתי ובני המקסים, נועם. להיות אבא זה משרה לכל דבר ואני ממלא את חלקי בתור אבא. משתדל לפחות".

תגובות

End of content

No more pages to load