• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מגזין: תכירו את דוראל ישי

רק בן 24 וכבר הספיק להיות עורך מקומון, יקיר העיר באר שבע, יזם בתחום הסיוע, בעלי חברת מוסיקה לאירועים אותה הקים בגיל 12, ובמקביל להיותו קצין בצה''ל הוא הבעלים של חברת היי טק מצליחה

דוראל ישי, יזם צעיר

הינה רשימה של דברים שדוראל ישי, בנם הבכור מתוך שישה של הראלה ישי, בעלת רשת משרדי השידוכים "דולב", ורחמים - מהנדס מכונות, הספיק לעשות עד היום: בגיל 12 הקים חברת מוסיקה לאירועים ביחד עם אחיו אז בן 11. הוא שימש בהנהלה של גמ"ח נחלי אמונה, הקים את מועדון "אתנחתא" לנוער דתי, היה העורך של העיתון "מקומי דתי", זכה באות 'יקיר העיר' מטעם עיריית באר שבע בשנת 2013, היה חבר במועצת אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, בה למד כלכלה וחשבונאות, ומנהל שלוש חברות: מוסיקה לאירועים,ייעוץ כלכלי ועסקי וחברה לפיתוח אפליקציות. במקביל, הוא משרת כקצין במטה חיל הים ובימים אלה כותב ספר בנושא מנהיגות והגשמת יעדים.


דוראל, עם כל הפעילות הברוכה, שאלה קטנה: מתי אתה ישן ומתי אתה נח?
"תתפלא, יש זמן לזה וגם לזה וגם לבלות עם אשתי. הכול עניין של ניהול זמנים ורצון לעשות וליצור"


וגם חינוך מבית... איפה למדת?
"בבית הספר היסודי ב'עץ החיים', בתיכון בישיבת בני עקיבא, סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת בן גוריון".      

 אז כשחברים שלך יצאו לבלות, אתה נשארת לעבוד בבית?

"לא. יצאתי לבלות. ביליתי לא מעט, אבל השתדלתי לא לבזבז את הזמן הפנוי שהיה לי. לא זוכר מתי בפעם האחרונה ישבתי לראות טלוויזיה,או סתם ישבתי לנוח ולבהות באוויר. מבחינתי,המנוחה הכי טובה זו העבודה. כשאני רוצה ממש לנוח אני קורא ספר ולומד"


אז לשבת עם ההורים והמשפחה לא בא בחשבון?
לאו דווקא. יש לי חיי חברה ויש לי משפחה, אבל תמיד השתדלתי להשקיע את כל מרצי במטרות שהצבתי לעצמי"


מה היה העסק הראשון שפתחת?
"בגיל 12, חברת מוסיקה לאירועים, יחד עם אחי פריאל, שהיה אז בן 11"


אתה רוצה להגיד ששני ילדים, הבוגר בן 12, פותחים חברה ועושים אירוע?
"כן. אבל למזלי, היו לי את הליווי, ההכוונה וההדרכה של ההורים שלי בכל מה שעשיתי. אני זוכר את האירוע הראשון שעשינו: תקלטנו בברית מילה של הבן דוד שלי. אני מזכיר לך שאני אז עוד לא חגגתי אפילו בר מצווה. אני למדתי מההורים שלי המון ואחד הדברים החשובים שלמדתי מהם הוא שבשביל להצליח, אתה צריך לגרום לאנשים מסביבך לשתף איתך פעולה. אני חושב שבכל אחת מהתחנות המשמעותיות בחיי, התברכתי בשותפים שעבדו להגשים את החלום שהתוותי. אם זה אחי פריאל, שמפעיל את חברת האירועים ואם זה יחד עם רכזת בשם שני, אשר עבדתי איתה במועדון הנוער 'אתנחתא', אותו יסדתי. אני מאמין שכאשר שני אנשים עובדים יחד הכוח הוא לא כפול, אלא פי 20, לכן חשוב לכל יזם למצוא שותפים אמיתיים, שיחד איתו יצליחו להגשים את המטרה עליה הם חולמים".

ספר על העשייה שלך כיזם היי טק.

"יש לי חברה עם שני שותפים – דביר כהן וטל לוי, בשם AnyApp. החברה עוסקת בשני תחומים: אנחנו מפתחים אפליקציות לפי דרישה ליזמים, סטארטאפיסטים וחברות ובמקביל אנחנו מפתחים רעיונות עצמאיים שלנו, לדוגמא האפליקציה 'עליתי על טרמפ', אשר הושקה לאחר חטיפת שלושת הנערים. זוהי אפליקציה פרי פיתוחנו, כאשר את הרעיון הגו שני השותפים שלי. האפליקציה זכתה לעשרות אלפי הורדות וקיבלה סיקור תקשורתי נרחב".

ואתה גם חולק את הידע והניסיון שלך עם אחרים...

"כן. אני כותב ספר, העוסק במנהיגות והגשמת יעדים, ובמקביל אני מלווה יזמים וסטאטראפיסטים. הספר שאני כותב מרכז כלים ועצות יישומיות ליזמים צעירים ומסייע להם להגשים את השאיפות שלהם תוך פיתוח מנהיגות, אחריות, לימוד מיומנויות ניהול והשקפה פיננסית"

עם אמא שדכנית, אתה בטוח לא רווק...

"אני נשוי לשירן, אתה הכרתי במהלך הלימודים והיא רואת חשבון".

אמא לחצה שתתחתן?

"התחתנתי כשזה הרגיש לי נכון, אשתי שירן מסייעת לי לשלב בין העיסוקים השונים שלי. היא עוזרת לי בכל דבר. השבוע התפרסם מחקר שעל פיו 80 אחוז מהיזמים המצליחים נמצאים בזוגיות בריאה"."הפייסבוק הוא כלי שימושי מאוד לכל יזם, אבל חשוב לשים לב שלא מתמכרים אליו ומבזבזים שעות על גבי שעות. אני ממליץ להגביל את השימוש ברשתות החברתיות למינימום ההכרחי, על מנת שיוכלו לסייע לך בתחומי היזמות והעסקים, אך לא יהפכו להיות כלי לבזבוז זמן".


רעייתך ואתה עסוקים בתחום החשבונאות והפיננסים, על מה מדברים בארוחת ערב?

"אחד הדברים החשובים ביותר בזוגיות בריאה היא לדעת להקדיש זמן לדברים החשובים באמת. מבחינתי, ארוחת ערב עם אשתי זה זמן שהוא רק שלנו ואנחנו מרבים לדבר על דברים מהותיים עבורנו ולהשאיר את העבודה מחוץ לדלת".

אתה קצין במטה של חיל הים. איך נשאר לך זמן לכל העיסוקים?

"מבחינתי, הצבא מעל לכל ולאחר שאני משלים את משימותיי בתפקיד, במקום לשבת ולשחק בטלפון, אני משקיע את הזמן הפנוי שלי בניהול עסקים".

איך סדר היום שלך?

"אני קם בשעה שש בבוקר, מתפלל בבית הכנסת ולאחר מכן חוזר הביתה. מקדיש שעה שלמה ללימוד של דברים חדשים הקשורים למנהיגות, ניהול ומימוש עצמי. לאחר מכן אני יוצא לבסיס הקריה בתל אביב, לאחר שאני מסיים שם אני נוסע למשרדים של חברת פיתוח האפליקציות וממשיך שם את היום. אני חוזר הביתה לארוחת ערב עם אשתי ולאחריה אני יושב ללמוד עד השעה 23:00. אני ואשתי רואים ביחד סרט ולקראת השעה 01:00 הולכים לישון. שישי ושבת הם זמן משפחה, לפעמים אצל ההורים שלי, לפעמים אצל הורי אשתי, והזמן מוקדש למלא מצברים לקראת שבוע נוסף של עבודה".

כעורך לשעבר של עיתון, אתה מחבר לאקטואליה?

"אנחנו חיים במדינה בה אתה לא יכול להתנתק מחדשות, אבל החלטתי להסיר את אפליקציות החדשות מהסמארטפון שלי. אני אומר לך בוודאות: החיים שלי השתפרו פלאים ופיניתי לעצמי לפחות שעה שלימה נוספת מדי יום. החדשות היחידות שאני צורך הן בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה, שני תחומים שאני עוסק בהם, מה גם ששם החדשות בדרך כלל משמחות".

מה עם רשתות חברתיות, פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר?

"הפייסבוק הוא כלי שימושי מאוד לכל יזם, אבל חשוב לשים לב שלא מתמכרים אליו ומבזבזים שעות על גבי שעות. אני ממליץ להגביל את השימוש ברשתות החברתיות למינימום ההכרחי, על מנת שיוכלו לסייע לך בתחומי היזמות והעסקים, אך לא יהפכו להיות כלי לבזבוז זמן".

כשאתה סוף סוף מבלה, מה אתה עושה?

"אני מאוד לאכול וזה הבילוי העיקרי שלי . כל אחד צריך למצוא זמןם לעצמו, אז אמנם אני מוותר על טלוויזיה אבל משקיע בארוחה מהנה עם רעייתי, בדרך כלל במסעדת בשרים. לפעמים נוסעים לחו"ל, לקחת פסק זמן, לפני חודש חזרנו מטיול בן שבוע בפורטוגל, חבל על הזמן".


"מבחינתי, הצבא מעל לכל ולאחר שאני משלים את משימותיי בתפקיד, במקום לשבת ולשחק בטלפון, אני משקיע את הזמן הפנוי שלי בניהול עסקים".


איזה עצות תיתן ליזמים?

"דבר ראשון, ללמוד כל יום לפחות שעתיים. שנית, למצוא שותפים שישלימו אותך ויעזרו לך להגשים את החלום, ושלישית, לא לפחד לנסות דברים, כי מי שלא מנסה לא מצליח".

איפה תרצה להיות עוד עשר שנים?

"אני לא חולם על לעשות אקזיט מטורף. אני מאוד נהנה מהעבודה שלי. אשמח להמשיך לעבד במה שמעניין אותי עוד עשר שנים ויותר. אני מאוד רוצה שהחברה תמשיך להיות אחת מחברות פיתוח האפליקציות המובילות בישראל והאפליקציות שיצאו ממנה ישנו את העולם כמו שכבר עשינו לא פעם בעבר".

תגובות

End of content

No more pages to load