• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הכיתה הסביבתית של מקיף א' סיירה בדודאים

חברי מועצת התלמידים של מקיף א' ערכו סיור לימודי בפארק המיחזור דודאים

צילום: דודאים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

תלמידי מועצת התלמידים של  מקיף א׳ יצאו לסיור ראשון מסוגו בדודאים – הפארק למיחזור וחינוך סביבתי בנגב. הסיור יצא לפועל במסגרת תוכנית איכות הסביבה שגיבשו ויזמו יחד מועדון רוטרי באר שבע ודודאים.

תמר אדמתי, מנהלת קשרי הקהילה בדודאים, קיבלה את פני התלמידים וליוותה את הסיור שכלל הרצאה וסרטון על דרכי הטיפול בפסולת. בהמשך יצאו התלמידים לפארק המיחזור עצמו וצפו במיון הפסולת המתבצע במפעל המיון החדשני לטיפול בפסולת ביתית שהחל לפעול בדודאים בשנה האחרונה. סיור זה מהווה מפגש שני לתוכנית ״הכיתה הסביבתית״ שיצאה לדרך השנה.

תמר אדמתי מסרה: ״הפארק למיחזור וחינוך סביבתי דודאים חרט על דגלו לשנות את המודעות לנושאי איכות הסביבה ומשבר הפסולת, שינוי שחייב להתחיל כבר בגיל צעיר. תלמידי הכיתה הסביבתית הפגינו ידע ובעיקר עניין רב בתחום דרך שאלותיהם הנבונות. כולנו תקווה שהפרויקט רק ילך ויתרחב״.

יעל פלג, נשיאת מועדון רוטרי באר שבע ציינה שנושא איכות הסביבה הוא תחום פעילות מועדף של ארגון רוטרי העולמי וככזה מועדון רוטרי באר שבע בנה תכנית רחבה ומקיפה, שבהמשכה ייפגשו התלמידים עם אמנית המתמחה ביצירות אמנות מפסולת וחומרים ממוחזרים, באירוע שכותרתו ״אשפנות- כשהאמנות פוגשת אשפה״.

התלמידים גם ישמעו הרצאה בנושא ההיבט הכלכלי של איכות הסביבה, ידברו על משבר האקלים ומשמעותו עם נציגי בית הספר לקיימות באוניברסיטת בן גוריון ויגבשו תכניות מעשיות בתחום ליצירת שינוי בתחום. עוד ציינה יעל פלג בסיפוק את שיתוף הפעולה הפורה בין דודאים ומועדון רוטרי באר שבע, הכולל ארגון סיורים של מועדוני רוטרי מרחבי הארץ.

״אנו תקווה״, אומרות פלג ואדמתי, ״שהתוכנית תחולל שינוי במודעות ובהתנהגות של בני הנוער כאזרחים בעלי אחריות סביבתית״.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load