• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום האישה ב'פארק קרסו למדע' למען שילוב נשים בעולמות המדע

200 תלמידות משכבת י' מתיכונים בבאר שבע , השתתפו השבוע באירוע לציון יום האישה ב'פארק קרסו למדע'

יום האישה. צילום: הדר גולדמן

האירוע בסימן נשים ונערות במדע התקיים במעמד חגית ים, מנהלת מחלקת מצוינות בעיריית באר שבע, עדנה כהן ממונה על הוראת המדע והטכנולוגיה משרד החינוך מחוז דרום שסימנו להן למטרה לשלב יותר נערות בתחומי המדע וד"ר חפצי זוהר, מחזיקת תיק החינוך בעירית באר שבע.

מחקרים העוסקים במגדר מוכיחים כי הגברת מודעות לסוגיה מהווה אחד הכלים המשמעותיים והבסיסיים להטמעה בקרב אנשים ונשים בכלל. לטובת כך, יזמו ב'פארק קרסו למדע' סדרת הרצאות מגוונות ופעילויות מדעיות, החושפות את החיבור בין מדע למגדר. 

​​​​​​​בין השאר, המשתתפות נהנו מהרצאות על נשים ששינו את פני המדע. במרכזן  מארי קירי, מדענית פורצת דרך שזכתה פעמיים בפרס נובל לפיזיקה וכימיה, חלוצה בחקר הקרינה הרדיואקטיביות. סיפורה האישי ומחקרה היוו השראה להרצאה בנושא אנרגיה רדיואקטיבית ואימוצה בחיי היום יום באמצעות אחד המוצרים המוכרים כיום לכולנו – המיקרוגל. כמו כן, השתתפו הנערות בפעילות מעשירה שעסקה באופן הגדרת מגדרים, בהסללת בנים ובנות באמצעות שיוכי צבעים, משחקים ועוד.

בנוסף לכך, כיוון שאין דוגמא טובה כדוגמא אישית, הגיעה לפארק פרופ' אלינה קרבצ'בסקי מהמחלקה להנדסה מאוניברסיטת בן גוריון ושיתפה את הנערות בתהליך החיבור שלה לעולם המדע, על מקומה בתחום זה כאישה מדענית ועל תחום העיסוק המרתק שלה.

ד"ר נצח פרביאש, מנהל פארק קרסו למדע, ""ר נצח פרביאש, מנהל פארק קרסו למדע, "פארק קרסו למדע מהווה קרקע פורה ומקפצה לשילוב צעירות וצעירים בעולם המדע. יום האישה הוא הזדמנות עבורנו לשמש כפלטפורמה המדגישה את החשיבות העצומה בשילובן של נערות בפעילות חינוכית מלהיבה, חשיפתן לתחומים מגוונים ולפריצות הדרך של נשים במדע, להצית את דמיונן ולעודד אותן להשתתף בתחומי העתיד".

חגית ים, מנהלת מחלקת מצוינות בעיריית באר שבע,  "יום האישה המדע, אשר מצוין מידי שנה באותו היום, למעשה נותן במה לנשים שיצרו מציאות. נשים שהתגברו על האתגרים, מילאו וממלאות תפקיד חשוב בהיסטוריה של האנושות לדורותיה עם הישגים פורצי דרך כאשר פעלו מתוך הבנה שהשמים אינם הגבול אלא ההזדמנות לחקור אותם ולמצוא את הדרך להתקדם אל מעבר להם".

עדנה כהן ממונה על הוראת המדע והטכנולוגיה משרד החינוך מחוז דרום, בשנת 2022 אנו בעולם בו התלמידות נחשפות למגוון גדול של אפשרויות בחירה בתחומי המדע והטכנולוגיה ,הדלתות פתוחות ומזמינות כל תלמידה לחלום ולהגשים , לבחור ולהיבחר, להניע ולהשפיע. משרד החינוך מקדם, מאפשר ומנגיש תוכניות מצוינות וחשיפה לאקדמיה, על התלמידות מוטלת המשימה להכיר, לראות ,לשמוע, לבחור ולהגשים חלום. מסורת יום המדע בפארק קרסו בדגש "תלמידות למדע" הינו יום חגיגה והעצמה לתלמידות העיר.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load