• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתנדבי ''אור השחר'' שימחו ילדים בבית יציב

אחרי ימים לא קלים של קורונה ומבצע ''שומר החומות'' קרן 'מאירים', המפעילה את תוכנית "אור השחר", שמלווה ילדים  למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, קיימה הפנינג מיוחד בבית יציב

צילום: באדיבות ''אור השחר''

אירוע מרגש  נערך בשיתוף בית יציב בבאר שבע: קרן 'מאירים', המפעילה את תוכנית "אור השחר", שמלווה ילדים  למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, קיימה הפנינג מיוחד לאחר תקופה לא פשוטה שכללה את הקורונה ומבצע 'שומר החומות'. האירוע כלל הפעלות מים, מתנפחים, מוזיקה ושלל פעילויות נוספות ביניהן תחנות מיוחדות של פעילות מדעית חווייתית ומלמדת בהפעלת ארגון הנוער "מנהיגות מדעית". יזהר נבון, מנכ"ל קרן מאירים: "הילדים הללו, הם "החולים השקופים", אשר חווים רגעים לא פשוטים כלל, ואנחנו כאן בכדי להקל עליהם כמה שאפשר."

אמנם חג שבועות נגמר לפני כשבועיים אך תכנית "אור השחר" החליטה לקיים את ההפנינג שתוכנן ונדחה עקב מבצע "שומר החומות". "אור השחר" הינה תכנית הדואגת הן לרווחתם של הורים חולי סרטן והן למשפחות החולים  ברחבי הדרום. הכינוי "חולים שקופים" מדבר על אותם /בני משפחה של החולים, בתוכם הילדים כמובן, אשר נפגעים בעקיפין מהמחלה ובמישרין מההשלכות שלה. בין אם מדובר בזמינות נמוכה של ההורים או מהעובדה שהילדים נאלצים לחוות את הוריהם בשעתם הקשה.

התכנית מלווה את הילדים לאורך השנה, בין היתר עם חונכים ממכינת 'כרמים'. האירוע הוא עוד אחד מבין אירועי שיא המתקיימים במהלך השנה בהם הילדים מפיגים את המתח ועסוקים אך ורק בלהנות.

יזהר נבון, מנכ"ל קרן "מאירים": "המציאות המאוד לא פשוטה הזו בה הילדים נאלצים להתמודד עם מצבים שגם אנשים בוגרים מתקשים להתמודד איתם, נותנת לנו כח להמשיך ולפעול כל יום. אנו מודים על ההזדמנות שניתנה לנו לסייע ולו במעט לאוכלוסייה זו. שיתוף הפעולה עם מכינת 'כרמים' הוא מבורך, זה נותן לילדים הרבה מאוד."

תכנית 'אור השחר' מטעם קרן "מאירים", דואגת לרווחת מטופלים חולי סרטן ולבני משפחותיהם בכל מרחב הדרום ופועלת במחלקות האונקולוגית וההמטולוגית – בבתי החולים סורוקה בבאר שבע וברזילי באשקלון. מתנדבי הפרויקט מעניקים חיבוק חם ותומך לבני המשפחה ועוטפים את המטופלים ומשפחותיהם במסירות ורגישות.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com--

תגובות

End of content

No more pages to load