• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המטופל נשאר בלי כסף לאוכל, עובדי מכבי בב''ש תרמו לו מזון

מטופל מבוגר, בגיל פנסיה, הגיע הבוקר למרכז הרפואי של הקופה וסיפר כי בשל ההוצאות על אמבולנס של שותפתו לדירה, הם נותרו ללא אפשרות לקנות מזון. הצוות במקום תרם מצרכים

צילום: מכבי שירותי בריאות

לאחרונה הגיע אל המרכז הרפואי נגב בבאר שבע מטופל מבוגר בגיל פנסיה, בכדי להסדיר תשלומים עבור נסיעות באמבולנס לשותפתו לדירה - אישה מבוגרת בת כ-67 שאינה יכולה לצאת באופן עצמאי מהבית ונדרשת בכל יציאה להזמין אמבולנס. את פניו קיבלה סמדר שמגר, מתאמת השירות מטעם מכבי במרכז הרפואי, שלא נשארה אדישה לקושי הכלכלי שתיאר לה המטופל בעקבות המצב הרפואי: מאחר ויש לו ולשותפתו הוצאות כספיות רבות על השינוע באמבולנס, כלל הקצבה של ביטוח לאומי משולמת עבור הנסיעות, ולא נשאר להם כסף למזון ומצרכים בסיסיים לבית.

מיד כששמעה זאת סמדר, היא גייסה עובדת סוציאלית מטעם מכבי, הילה מגן, שתלווה את השניים ותסייע להם בהיבטי הרווחה מול הרשויות. אך הילה, יחד עם שאר הצוות המנהלי של המרכז הרפואי, החליטו לעשות מעשה יוצא דופן מעבר להנגשת הסיוע מטעם המדינה.

הם אספו תרומות מעובדי ועובדות מכבי, יצאו לערוך קניות של מזון ומוצרים בסיסיים עבור המטופלים והביאו את כל המצרכים עד לפתח ביתם. המטופלים קיבלו את פניהם בשמחה רבה ובהפתעה גדולה, והיו אסירי תודה על היוזמה המרגשת. מתאמת השירות סמדר שמגר מספרת: "אני רוחשת כבוד גדול והערכה רבה לאוכלוסייה המבוגרת, זהו ערך עליון שגדלתי עליו בבית. אני מעניקה שירות לכל מטופל מבוגר כאילו מדובר באמי או בבן משפחה אחר. אני מאמינה בלב שלם, שכאשר אתה נותן לאחרים, הטוב הזה חוזר אליך בחזרה, וזוהי זכות גדולה עבורי ועבור כל הצוות".

תגובות

End of content

No more pages to load