• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חיילי גבעתי אספו אשפה ברהט וכסייפה, בשביל לממן פרגולה לפלוגה

החיילים קיבלו אישור עבודה מיוחד בנגב אקולוגיה והחליפו את העובדים הבדואים שיצאו לחגוג את עיד אל-פיטר

חיילי גבעתי אוספים אשפה ברהט (צילום: יח''צ)

רגע לפני שחרורם מצה"ל, 15 חיילים מעורב גבעתי החליטו לצאת לעבוד כדי להרוויח כסף ולקנות פרגולה לפלוגה שלהם כמתנת שחרור. החיילים קיבלו אישור עבודה למשך שבוע ובמקום לפנות לעבודות סטנדרטיות הם פנו לחברת המחזור נגב אקולוגיה וביקשו לעבוד באיסוף ופינוי פסולת.

באותו זמן, חלק מהעובדים של משאיות איסוף הפסולת יצאו לחופשה בת שלושה ימים לכבוד חג העיד אל פיטר.  החיילים החליפו את העובדים מהחברה הבדואית שיצאו לחופשה ובמשך שלושה ימים התייצבו בשעת בוקר מוקדמת, עלו על המשאית ופינו את האשפה ברשויות באזור הנגב לרבות רשויות בדואיות כמו רהט וכסיפה וסיימו את יומם בפארק לחינוך ומחזור סביבתי דודאים, לשם מגיעה הפסולת מכל אזור הדרום.  לאחר שלושה ימים של איסוף ופינוי פסולת, החיילים עברו לעבוד במתקני המיון והמחזור של החברה.

לאחר שבוע, החיילים הרוויחו שכר שמספיק לרכישת פרגולה איכותית שתוצב בפלוגה כמתנה לחיילים שנמצאים עוד במהלך השירות הצבאי.

ערן שמרלק, מנכ"ל חברת נגב אקולוגיה: "אני שמח על שיתוף הפעולה המדהים שנוצר עם הצוות של עורב גבעתי. הם היו חרוצים, מלאי מוטיבציה ורצון שלא הרגשנו שהם על תקן מחליפים. אני חושב שיש פה אמירה משמעותית שהם בחרו בסוג עבודה כזה שהוא פיזי ולא פשוט בזמן שיכלו לבחור בכל סוג אחר של עבודה. אני מקווה שנמשיך לקבל פניות לשיתופי פעולה דומים".

תגובות

End of content

No more pages to load