• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פסטיבל אביב ספרדי לוהט בבאר שבע

ארבעה ימים של שיכרון חושים מוסיקלי בסינפונייטה הישראלית באר שבע בימים  26/3-1/4 

(צילום: rauschenberger / PIXABAY)

הסינפונייטה הישראלית באר שבע מציגה פסטיבל אביב קלאסי בנושא תרבות ספרד. בתכנית: ארבעה קונצרטים מגוונים עם סולנים בינלאומיים והופעת אורח של הזמר דויד ברוזה, קונצרט-מחול עם להקת הפלמנקו "קומפאס" ומסיבת רחוב חגיגית שתהפוך את רחבת המשכן לאמנויות הבמה לרחוב ספרדי תוסס באווירה כובשת. 

פסטיבל אביב קלאסי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע כבר הפך למסורת – השנה התזמורת תקיים את הפסטיבל בפעם השישית. על הניהול האמנותי אחראי המנצח והמנהל המוסיקלי הנכנס של התזמורת, מאסטרו ניר קברטי. הפסטיבל השנה יתמקד באוצרות ספרד וישלב עולמות של מוסיקה קלאסית, מחול, אופרה, גיטרה ספרדית, שירים ספרדיים ושירי לדינו שיבוצעו בתכניות הקונצרטים המגוונות על ידי מיטב האמנים, ביניהם:  דויד ברוזה, סיון רותם וסולן הבסון של הסינפונייטה רולאנדו  קסאדה- ברודי תחת שרביטה של המנצחת הישראלית רועית פלדנקרייז, מרקו טופצ'י- הגיטריסט הווירטואוז, שיאן הזכיות בפרסים ראשונים בתחרויות גיטרה הנחשבות בעולם - בהופעת בכורה בישראל, ואמנים נוספים מהארץ ומחו"ל. קונצרט הנעילה בהנחייתו של דני קושמרו, יתקיים בהשתתפות מקהלות וסולני אופרה נבחרים, ביניהם, זמרת הסופרן הישראלית נעמה גולדמן, שזכתה לשבחים על הופעתה באופרה הישראלית בתפקיד כרמן. 

בנוסף לארבעת הקונצרטים, הנהלת הסינפונייטה החליטה השנה לפתוח את הפסטיבל עם מסיבת רחוב ספרדית "סינפו-פיאסטה", מסיבה פתוחה לקהל הרחב, הכוללת טעימות מתרבות ספרד: מוסיקה, מחול, קולינריה ועוד. האירוע הפתוח יתקיים ברחבת המשכן לאמנויות הבמה באר שבע, בשיתוף מחלקת "מינהל תרבות" בעיריית באר-שבע ובנוכחות  שגריר ספרד בישראל. 
מסיבת הרחוב "סינפו-פיאסטה" תכלול הופעת מחול פלמנקו של להקת "קומפאס" , סדנאות פתוחות עם  תלמידי בית הספר לפלמנקו בדרום בהדרכת הילה בנקר (ביה"ס ""Todo Flamenco), מופע מחווה לג'יפסי קינגס, מופעי  די.ג'יי , מיצגי- אנוש  ודוכני אמנים.  גם החלק הקולינרי יוקדש לתרבות ספרד, עם דוכני יין תוצרת ספרד, פוד-טראקס עם טאפאס, פאייה ועוד. הכניסה למסיבת הרחוב היא חופשית.  (ממכר המזון בתשלום) .

תגובות

End of content

No more pages to load