• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באו מצרפת בשביל החוויה אבל יישארו בשביל ההנדסה

ביקור הצרפתים במכללה (קרדיט מכללת סמי שמעון)

במסגרת פרויקט "שמיניסטים בכחול לבן", הגיעו מצרפת אתמול (ב', 17.12) מעל ל-300 תלמידי כיתות י"ב לסיור ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. הביקור התקיים במסגרת שיתוף פעולה של המכללה עם הסוכנות היהודית כחלק מתכנית לשלב את התלמידים במכללה ובלימודי מקצועות ההנדסה. במהלך הסיור בני הנוער הצרפתים נפגשו עם חוקרים וסטודנטים של המכללה, שמעו על תכניות הלימוד ועל המכינה להנדסה, וסיירו במעבדות וכיתות הלימוד בהם אולי ילמדו בעתיד הקרוב.

בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר התלמידים הצרפתים המחליטים ללמוד בארץ בכלל וב- SCE בפרט. המעוניינים במסלול לימודי זה יגיעו לבאר שבע לאחר לימודי התיכון ויתגוררו בדירה בעיר העתיקה יחד עם סטודנטים צרפתים נוספים. בשנה הראשונה הם יבצעו השלמות, שיפור בגרויות, וילמדו במכינה להנדסה של המכללה. לאחר מכן יבחרו מחלקה להנדסה ויחלו את לימודי התואר הראשון שלהם בהנדסה במחלקה שיבחרו.

"שמיניסטים בכחול לבן" הינו הפרויקט הגדול ביותר של הסוכנות היהודית בשיתוף עם "החוויה הישראלית" להבאת נוער יהודי מצרפת לסיורים חינוכיים בארץ. במסגרת הפרויקט, תלמידי בתי הספר מגיעים לסיור חינוכי בן שבוע ימים בישראל כדי להיחשף לאפשרויות הלימודים בארץ לאחר הבגרויות.

ד"ר אבשלום דנוך, ראש המנהל האקדמי ועוזר הנשיא ציין: "אנו גאים לארח קבוצה כה גדולה של בני נוער מצרפת אשר בחרו לבוא אלינו מתוך התעניינות בלימודי ההנדסה בישראל שידועה בקדמה ובפיתוחים הטכנולוגיים שהיא מובילה. מזה מספר שנים שמגיעות אלינו קבוצות של בתי ספר מצרפת, דבר המצביע על הבעת אמון גבוהה במכללת סמי שמעון כמובילה בתחומי המדע והטכנולוגיה".

תגובות

End of content

No more pages to load