• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אדמה מכתשים נפרדת מרונית זאבי מהחברה להגנת הטבע

מימין לשמאל: רונית זאבי, פרופ' עדי וולפסון, רחל לוי, רוני אבגי, חיליק אברג'ל ופזית שביד (צילום באדיבות אדמה מכתשים)

בשבוע שעבר התקיימה מסיבת פרידה מרגשת מרונית זאבי, מנהלת קהילת דרום של החברה להגנת הטבע, המובילה מזה כ-13 שנים את התכנית "ילדים מובילים שינוי" בסיוע חברת אדמה מכתשים. התכנית פועלת במספר בתי ספר בעיר ובשנים אלו  למעלה מ-23,000 תלמידים זכו לקחת חלק בתכנית.

תכנית "ילדים מובילים שינוי" הינה תכנית חינוכית לימודית במסגרתה לומדים תלמידים מכיתות ג', ד' ו-ה' חינוך לקיימות בבתי הספר כערך נוסף בתכנית הלימודים. התכנים מועברים על ידי מדריכים מוסמכים מהחברה להגנת הטבע.

במסגרת התכנית שהובילה רונית יחד עם צוות מדריכי החברה להגנת הטבע, הוקמו בבתי הספר ובגני הילדים בעיר מועצות ירוקות, גינות אקולוגיות עם קירות ירוקים וצמחיה מזמנת פרפרים. נשתלו ערוגות ספירליות לחיסכון במים וצמחי תבלין, נבנו מתחמי למידה חוץ כיתתיים שהוכנו מחומרים ממוחזרים ועוד. התכנית מעניקה מסגרת מתאימה לתלמידים עם מוגבלויות, למי שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז ולנוער במצבי סיכון, שהלמידה בכיתה רגילה עשויה להיות מאתגרת יותר עבורם.

בעקבות התכנית צמח בעיר באר שבע דור שמעמיק את הידע בתחומי הקיימות, מבצע תצפיות ועבודות חקר, תוך חיבור לאדמה ופיתוח סט ערכים של עבודת צוות, אחריות והקשבה, המכבדים את הסביבה ומשקיעים בשימורה.

חברת אדמה העוסקת בהגנה על הצומח בפעילותה העסקית תוך הקפדה על ההגנה על הסביבה משקיעה גם בפועלה למען הקהילה בתחומי הקיימות. רחל לוי, מנהלת קשרי הקהילה של אדמה מסרה כי: "לאורך כל השנים רונית הצליחה לפתח, להוביל ולחולל, במקצועיות רבה ותוך שיפור מתמיד, שינוי בכל הקשור לחינוך לקיימות בעיר באר שבע ועל כך אנו מוקירים לה תודה עמוקה. אנו נמשיך את השותפות המצוינת עם החברה להגנת הטבע בגני הילדים ובתי הספר הנבחרים".

באירוע המרגש השתתפו גם: חיליק אברג'ל, סמנכ"ל חינוך וקהילה בחברה להגנת הטבע, רחל לוי, מנהלת קשרי קהילה בחברת אדמה, פרופ' עדי וולפסון, יועץ ראש העיר באר שבע לקיימות, רוני אבגי, מתאמת קיימות עירונית, פזית שביד, מנהלת קהילות ופעילות עירונית בחברה להגנת הטבע ואורחים רבים נוספים.

תגובות

End of content

No more pages to load