• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באו לראות איך עושים אמנות בנגב

יום אמנות בנגב (צילום: יח''צ)

הרשות לפיתוח הנגב אירחה השבוע כ- 100 תלמידי מגמת אמנות מתיכון עירוני א' במודיעין שהגיעו לשלושה ימי טיול אמנותי ברחבי הנגב. התלמידים, שהתרגשו לראות את ההיצע האמנותי שיש לנגב להציע הגיעו לאמנית הבדואית הבינלאומית זינב גרביע, תיירנית מובילה במותג "קסם המדבר" שמתגוררת ופועלת בישוב שגב שלום. הם שמעו את סיפורה האישי והתנסו בסדנא מעשית בעקבות עבודותיה. הם ביקרו גם ב"רקמת המדבר" בלקיה שם שמעו על מאפייני הרקמה הבדואית והכינו לעצמם מזכרת אישית.

עוד קודם לכן סיירו יחד עם I LOVE BASH במיצגי האמנות הממוקמים במרחב הציבורי בעיר העתיקה בבאר שבע. ביקרו בתערוכה "קירות בעתיקה", תערוכת ציורים שצוירו על ידי אמנים מקומיים ותלויה על קירות מבנים לשימור ובפרויקט "צבע בעתיקה" במסגרו קושט המרחב הציבורי בציורי ענק שנוצרו על ידי אמנים ותושבים מהעיר העתיקה.  בערב קינחו במופע אימפרוביזציה של תיאטרון הפרינג'. התלמידים סיפרו על חוויה יוצאת דופן, שלא ציפו לה.

שירן עדי קלר, מנהלת תחום תיירות ותרבות ברשות לפיתוח הנגב ציינה כי: "אנו שמחים לראות כי ההשקעה של הרשות לפיתוח הנגב ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר בקידום המוצר התיירותי הבדואי "קסם המדבר" נושאת פירות ומקדמת תעסוקה בחברה הבדואית הלכה למעשה. מרגש לראות גם כיצד הפך הנגב למקור השראה רב-תרבותי כאשר תלמידים, סטודנטים והקהל הרחב מגיעים לפגוש אמנים מקומיים ולהתרשם מהפריחה התרבותית בנגב".

לתלמידים מצפה עוד יום מלא באמנות בסדנאות בירוחם, סדנאות קרמיקה וביקור בדרך הפסלים במצפה רמון. מי אמר שאין אמנות בנגב?

תגובות

End of content

No more pages to load