• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקום של כבוד לתעשייה הדרומית בפרס התעשייה ופרס מפעל חיים 2018

בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין, ולתשואות הידיים של מאות מבכירי המשק והכלכלה הישראלית, עשרה תעשיינים מובילים קיבלו בשבוע שעבר את "פרס התעשייה" ו- "פרס מפעל חיים" לשנת 2018

זוכי פרס התעשייה 2018 (צילום: אלי מעייני)

בטקס "פרס התעשייה" שהתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בירושלים הוכרזו עשרה תעשיינים שקיבלו את פרס התעשייה ופרס מפעל חיים על תרומתם לתעשייה בישראל. הזוכים נבחרו בזכות הישגיהם יוצאי הדופן והצטיינותם בניהול החברות שהובילו אותן להישגים חדשים, גילוי חדשנות ויוזמה וחזון בתחום הפיתוח התעשייתי, תרומתם למדינה ותרומתם לקהילה. לצד נשיא המדינה רובי ריבלין, השתתפו באירוע גם בכירי המשק, תעשיינים, אנשי עסקים מובילים ובני משפחותיהם וחבריהם של זוכי הפרס.

בין התעשיינים שזכו ב"פרס התעשייה" לשנת 2018 היה ייצוג הולם גם לתעשייה הדרומית כאשר הפרס הוענק לשני חברי מרחב דרום של התאחדות התעשיינים: מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, ומנכ"ל נטפים, רן מידן. גם בפרס "מפעל החיים" שהוענק במהלך הטקס זכה חבר במרחב דרום - מנכ"ל ובעלי חברת פח תעש, אהרון שפירא. שלושת הזוכים ייפגשו בשבוע הבא גם באסיפה הכללית של מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, שם יוכרזו שמות היו"ר החדש וחברי ההנהלה של המרחב לשנתיים הקרובות.

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מסר לזוכים כי "גלריית כלות וחתני פרס התעשייה – 178 במספר,  מאז יסודו של הפרס ב-1975 ועד היום, מייצגת חתך של מנהיגים ומנהיגות חולמים, מובילים, ופורצי דרך, אנשים שעשו את הבלתי יאומן והקימו בישראל תעשייה לתפארת.  מהיכרותי עם חמשת חתני פרס התעשייה וחמשת חתני פרס מפעל חיים, ומעיון בנימוקי חבר השופטים, עולה בברור המכנה המשותף הרחב והוא, הקשר ההדוק שבין החזון העסקי שהם ממשו, לבין רצונם לתרום לפיתוחה של המדינה.  הזוכים בפרס הם מנהיגים שעשייתם תרמה ותורמת לצמיחת המשק, לצמצום הפערים בחברה, לתמיכה בפריפריה,  לפעילויות קהילתיות – כולם בלי יוצא מן הכלל, נותנים דוגמא ליצירת פעילות קהילתית מופלאה.  הזוכים היום יכולים ליהנות מהידיעה שהם חוללו, ועדיין מחוללים בעשייתם מהפכות ניהוליות, תרבותיות, וטכנולוגיות, תורמים ליצוא מוצרים וידע, ומעלים את קרנה של מדינת ישראל ברחבי העולם".

נשיא המדינה, רובי ריבלין בירך: "התעשייה הישראלית היא לא רק מקור לגאווה, היא יסוד הכרחי בבניין המדינה והאומה. אנו מוכרחים להעלות על נס את התעשייה הישראלית ולחזק אותה. אין כלכלה ישראלית ללא תעשייה ישראלית. בתעשייה הישראלית יש כיסי מצוינות ששמם נודע למרחקים ושאותם אנו חוגגים היום, אבל יש בה גם כיסים עם פוטנציאל הרחוק מלהיות ממומש. כדי להתמודד עם אתגר העלאת הפריון במדינת ישראל, עם תופעת 'העובדים העניים' במדינת ישראל, כדי להפוך את ישראל מ"סטארט אפ ניישן" ל"טק ניישן", מדינה שהיא מעצמה של ידע גם בענפי תעשייה מסורתיים ושכולם יכולים לקחת בה חלק, אנו מוכרחים להשקיע. להטמיע טכנולוגיות ייצור מתקדמות גם בענפי התעשייה המסורתיים, להצליח למשוך צעירות וצעירים מעולם ההי טק לתעשייה, ובפרט להשקיע בהכשרת עובדים מיומנים. החזון של תעשיה ישראלית מתקדמת בכל ענפיה, הוא חזון ציוני, הוא חזון כלכלי והוא חזון חברתי".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים בירך את הזוכים: אנו שמחים לייצוג המכובד של התעשייה הדרומית בטקס. התעשייה בדרום ממשיכה להתרחב, להשתפר ולהוות מקור הכנסה ותעסוקה מרכזי בנגב. העובדה כי שליש מהזוכים הם בעלים ומנכ"לים בדרום מוכיחה כי, למרות שיש לפנינו עוד אתגרים רבים, אנו בכיוון הנכון. אני מאחל הצלחה רבה בהמשך לזוכים ושואף שהתעשייה הדרומית תככב אף יותר בטקס בשנה הבאה".

תגובות

End of content

No more pages to load