• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"חשופה לרוח": הצגה לנשים בנושא בעיות פוריות

ההצגה חשופה לרוח בבאר שבע (קרדיט בית מוריה)

עשרות נשים מבאר שבע והסביבה הגיעו ביום חמישי האחרון לבית מוריה לצפות בהצגה "חשופה לרוח". ההצגה, שעלתה רק לפני מספר חודשים, עוסקת בבעיות פוריות, ברצון להביא ילדים לעולם ובמכשולים שחלק מהנשים חוות. בסיום ההצגה התקיים פאנל בנושא.

בעיות פוריות בקרב נשים הוא נושא שלרוב לא מתעסקים בו בפומבי או בכלל. דווקא מסיבה זו בחרו צמד השחקניות אבישג זכריה וצופיה לקס לכתוב הצגה בנושא בעיות פוריות ולהציג אותה בפני נשים בכל רחבי הארץ. גם במרכז קישורים להעצמת המשפחה של עמותת בית מוריה החליטו לפתוח את הנושא ולארח את ההצגה בבאר שבע. המרכז מציע לזוגות המתמודדים עם בעיות פוריות להשתלב באחד ממסלולי הסיוע – טיפול זוגי, ליווי הלכתי, וסדנה זוגית או קבוצתית.

להצגה הגיעו עשרות נשים ולרובן קשר מסוים לבעיות הפוריות – חלקן חוו בחייהן וחלקן הכירו או ניסו לעזור לנשים עם בעיה זו. לאחר ההצגה התקיים פאנל בנושא בעיות פוריות. את הפאנל הנחתה זיוית וורצמן, עו"ס פסיכותרפיסטית ביחידה להפריה חוץ גופית בסורוקה, והשתתפו בו שחקניות ההצגה, תמר הירש מעמותת אדוה שעברה ועוברת טיפולי פוריות, ואפרת רוזנברג ששיתפה את הקהל בתהליך האימוץ של ארבעת ילדיה.

כרמית מזוז, מנהלת מרכז קישורים להעצמת המשפחה בעמותת בית מוריה סיפרה: "הערב התחיל בהצגה חשופה לרוח של צופיה לקס ואבישג זכריה שהעבירו אותנו הצופות בחוויה המטלטלת. נשים רבות בקהל הזדהו לחלוטין עם הסיפור ואמרו לאחר מכן שזה בדיוק מה שהן עברו. שולבו בהצגה צחוק ובכי בערבוביה שטלטלו גם נשים שעברו ועוברות טיפולי פוריות וגם נשים שהנושא קרוב לליבן אבל לא חוו אותו. אני שולחת תודה גדולה למחלקה לתרבות יהודית ולרב גדי מזוז וגם למחלקה לקידום האישה ולורד ששון שעזרו לנו להוציא את הערב הזה לפועל".

תגובות

End of content

No more pages to load