• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחזון להגשמה: "סיירת" הגננות של ירושלים הגיעה לעיר העתיקה באר שבע

קרדיט יח''צ

השבוע הגיעו לעיר העתיקה בבאר שבע קבוצת גננות מובילות מירושלים להשתלמות של שלושה ימים. במסגרת ההשתלמות ביקשו הגננות לקיים יום למידה משמעותי עם צוות מינהלת העיר העתיקה במטרה ללמוד כיצד הפכו את העיר העתיקה למקום כל כך אטרקטיבי שמגיעים אליו תיירות מכל העולם.

צוות המינהלת הציג בפני הגננות את חזון העיר העתיקה ואת התהליך שעוברת העיר העתיקה בהחזרתה למוקד חברתי-תיירותי-תרבותי מרכזי. הן סיפרו לגננות על אתרי התיירות הרבים שנפתחו בשנים האחרונות בעיר העתיקה, ביניהם פארק קרסו למדע, באר אברהם, מתחם הקטר ועל מוקדי התרבות המובילים, שכבר הפכו לעוגני תרבות ארציים ובינלאומיים כמו תיאטרון הפרינג' ותיאטרון הילדים והנוער. הפריחה התיירותית והתרבות בעיר העתיקה בשנים האחרונות הובילה לפתיחה של עשרות מקומות בילווי, פאבים, מסעדות חדשים וכן צימרים ומלונות בוטיק.

אחד הנושאים המרכזיים שעלו בעת הצגת פרויקט העיר העתיקה היה העובדה שבבאר שבע בחרו להתמקד בכמה תחומים במקביל תוך ראייה הוליסטית לשדרוג מתחם העיר העתיקה, ביניהם פיתוח ותשתיות, תיירות, תרבות, מגורים, פנאי וקהילה ועוד.

התגובות של הגננות היו נלהבות והן התפעלו מאוד מהנעשה בעיר העתיקה. הן ציינו כי המפגש גרם להן לחשוב מחוץ לקופסה ולהבין כיצד, הלכה למעשה, הופכים חזון למציאות.

תגובות

End of content

No more pages to load