• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מטה הרשות הלאומית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול ביקר בעמותת יחדיו

בשבוע שעבר (1.8) אירח אל״מ (מיל.) יאיר באר, מנכ״ל עמותת יחדיו, את תא״ל (מיל.) דני שחר, ראש הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול במשרד לביטחון הפנים ואת צוות המטה של הרשות לסיור בפרויקטים מובילים בעמותת

מטה הרשות למאבק בהתמכרויות ברוח מדבר (קרדיט צבי תקשורת)

הביקור בעמותה החל בכפר הנוער "העוגן הקהילתי" שמפעיל 5 תכניות שונות לטיפול בנוער בסיכון ושם גם שמעה הקבוצה על פעילות העמותה, שמפעילה כ-80 פרויקטים ברחבי הדרום. משם המשיכה המשלחת למקלט לנשים נפגעות אלימות וילדיהן שמוביל פיילוט ארצי ראשון להפעלת יחידת מתבגרים. במקלט פגשה את המשלחת טלי הררי, מנהלת בית הלה, מקלט חסוי לנערות, שסיפרה להם על הנערות שמגיעות למקלט במצבי קיצון ועל הדרכים לטפל בהן ולסייע להן.

את הביקור חתמו בכפר "רוח מדבר" בו פועלת קהילה לטיפול בהתמכרויות לבוגרים וחלופת מעצר לנערים. הפרויקטים בהם ביקרה המשלחת הם פרויקטים בהם ישנו ממשק בין פעילות הרשות לבין התכניות, כאשר חלופת המעצר לנוער הפועלת ברוח מדבר מהווה אחד הפרויקטים המרכזיים בו יש ממשק בין הרשות לבין העמותה.

צוות המטה, שחלקו מכיר היטיב את פעילות העמותה התרשם מאוד מהמתקנים השונים שמפעילה העמותה, מרמת השירותים וכן ממקצועיות הצוותים. את הביקור חתם דני שחר, מנהל הרשות החדשה למאבק באלימות, סמים ואלכוהול שאיחדה את כל גופי המניעה של המשרד לביטחון הפנים ובראשם את הרשות למלחמה בסמים ותכנית עיר ללא אלימות. שחר ציין כי הוא מתרשם מאוד מפעילות העמותה בטיפול בנוער בסיכון.

בסיור השתתפו גם: צוות מטה הרשות - ימית אלפסי, מ"מ ראש אגף מניעה, אורית שפירו, ראש תחום בכיר סמים ואלכוהול, חגי ברוש, ראש תחום בכיר טיפול ושיקום, לנה פליטמן הבר, מנהלת תחום דרום ושמואלה קושניר, מנהלת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות באלימות בבאר שבע. מעמותת יחדיו השתתפו גם מיכל פינטו, רכזת שותפויות ולימור זיו, מנהלת כפר רוח מדבר.

יאיר באר ודני שחר (קרדיט- צבי תקשורת)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load