• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בבחירות הקרובות אולי כבר נצביע דרך המחשב

השבוע התקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע כנס פרויקטים של המחלקה להנדסת תוכנה. הפרויקטים עסקו במגוון תחומים וחלקם אף יוצעו לשירות עיריית באר שבע לבחירות הקרובות

כנס פרויקטים הנדסת תוכנה (קרדיט יח''צ)

עשרות סטודנטים שנה ד' להנדסת תוכנה מ-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע הגישו השבוע את פרויקטי הגמר שלהם. במסגרת הלימודים התבקשו הסטודנטים לחבור לקבוצות ולהגיש מוצר חדשני בתחום התוכנה. בין הפרויקטים השונים היה ניתן למצוא פתרונות לתחום הרכב, בקרת בטיחות, Big Data, חברה ואף בתחום המוניציפלי והמדיני.

כך לדוגמה הציגו הסטודנטים יהודה שמיר, דורין חלבה ואביב ללוש את מערכת Go Vote, מערכת בחירות ממוחשבת לבחירות ממשלתיות או אזוריות. "עיקר הפרויקט עוסק בתחום האבטחה" הסבירו הסטודנטים. "המערכת שלנו מורכבת משני חלקים – אחד בקלפי למשתמשי הקצה, במקרה זה המצביעים, והחלק השני במערכת הבחירות המרכזית. המערכת מאפשרת ספירת קולות בזמן אמת, ניהול מעקב אחרי מי הצביע, וחוסר יכולת לדעת למי הצביע כל אחד. עשינו בדיקות שונות על המערכת ושיפרנו אותה עד כדי חוסר יכולת פריצה".

משום שלעולם אין 'לעולם לא', הרגיעו הסטודנטים כי "גם במקרה הלא סביר שמישהו הצליח לפרוץ את המערכת, בנינו אותה כך שהמידע שיוצג לו יהיה מוצפן וחסר, כלומר ג'יבריש דיגיטלי". לסיכום מסרו הסטודנטים כי בכוונתם לפנות עם הפרויקט לעיריית באר שבע במטרה לבדוק הכנסה של המערכת לבחירות לראשות העירייה בסתיו הקרוב.


את הכנס פתח אביגור זמורה, יזם ומנכ"ל חברת Funzing, שהרצה בפני הסטודנטים על יזמות בתחום ההיי-טק. זמורה סיפר על תהליך הקמת סטארטאפ והסביר את השלבים שכל יזם עובר בדרך לחלום. לאחר מכן יצאו הסטודנטים לפוסטרים ולפרויקטים שהכינו לשלב השיפוט. מרצים ואנשי תעשייה עברו בין הפרויקטים השונים, שאלו את הסטודנטים שאלות והתרשמו מהמערכות שבנו.

דר' נטליה וונטיק, ראשת המחלקה להנדסת תוכנה במכללה, איחלה לסטודנטים הצלחה בשלב שיפוט הפרויקטים ובהמשך הדרך: "לפני כארבע שנים, במונדיאל האחרון, התחלתם את לימודי ההנדסה. לא תיארתם לעצמכם כמה התהליך יהיה ארוך ומשמעותי. אני מבקשת שבמונדיאל הבא תסתכלו אחורה ותראו את הדרך שעשיתם מהיום, כנס פרויקטי הגמר המסכמים שלכם. אני בטוחה שהפרויקטים שביצעתם בהתאם לשיטת ה-Project Oriented הנהוגה במכללה יעזרו לכם בעתיד בעולם העבודה המקצועי כמהנדסי תוכנה".

תגובות

End of content

No more pages to load