• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מובילים ברחפנים בשגב שלום

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב קיימו לאחרונה תערוכת רחפנים בישוב שגב שלום. את הרחפנים בנו תלמידי שכבה י' מבית הספר "מקיף שגב שלום" במסגרת תכנית "מצוינגב"

שגב שלום (באדיבות הרשות לפיתוח הנגב)

לאחרונה התקיימה בישוב שגב שלום תערוכת רחפנים שבנו תלמידי כיתות י' מבית הספר "מקיף שגב שלום". התלמידים, שהכינו את הרחפנים מאפס, הציגו אותם בתערוכה החגיגית, הטיסו אותם וסיפרו על החוויות שעברו לאורך התהליך. בתום האירוע קיבלו התלמידים תעודות הערכה על עשייתם והשקעתם הרבה בפרויקט.

קבוצת הרחפנים משגב שלום מונה 20 תלמידי שכבה י' מבית הספר "מקיף שגב שלום",  הכוללים 12 בנות ו - 8 בנים. המדענים הצעירים לומדים פיזיקה ואלקטרוניקה בבית הספר וכמו כן במסגרת חוגים אחר הצהריים המועברים מטעם מדריכים של תכנית "מצוינגב" שמוביל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

פרויקט הרחפנים התחיל בינואר 2018 וכלל תהליך למידה ועשייה ארוך ומעמיק. בשלב הראשון התלמידים למדו כיצד לבנות בעצמם את שלדת הרחפן, לאחר מכן הם למדו כיצד להרכיב בעצמם את כל הרכיבים האלקטרונים הפנימיים בגוף הרחפן. בהמשך, הגיעו לשלב התכנות והבקרה, הכולל תכנות במחשב והתאמת שלט למחשב, ובשלב האחרון ביצעו התלמידים משימות ניסוי לבדיקת תקינות הרחפן. לאחר שלושה חודשים של עבודה אינטנסיבית ומחויבות רבה לתכנית, במהלכה נפגשו התלמידים כפעמיים בשבוע לאחר שעות הלימודים, הם עלו לגמר של התחרות ארצית מטעם משרד החינוך - אליפות הסייבר ברחפנים.

איסמעיל אל-נבארי, מורה לפיזיקה בבית הספר וגם מפעיל חוגים במסגרת תכנית "מצוינגב", עבר עם התלמידים את התהליך מתחילתו ועד סופו. איסמעיל רואה בדור הצעיר שמהווה 65% מהאוכלוסייה הבדואית משאב אדיר שחשוב ומשתלם מאד להשקיע בו בתחומים שונים כמו הכנתם לעתיד הטכנולוגי הבא, חיזוק המסוגלות ללימודי מדע וטכנולוגיה, הכוונתם לעולם תעסוקה מתקדם ועידוד יזמות בקרב בני נוער לתחום הטכנולוגיה. עוד אמר איסמעיל "אני מאוד גאה בכל אחד ואחת מהם, הם חדורי מוטיבציה ורואים את זה על התוצרים המקצועיים שלהם. אני מקווה שבשנה הבאה הבוגרים שלנו יהפכו למנטורים של המתחילים, ויהיו עבורם "אחים גדולים" וככה נעביר את הידע הלאה בצורה משמעותית".

בטקס שנערך במתנ"ס של שגב שלום הציגו התלמידים את הרחפנים שהכינו, הקרינו סרטון המתאר את הדרך שעשו במהלך הפרויקט, ולבסוף קיבלו תעודות הערכה. הטקס התקיים במעמד כנרת אברג'יל, מנהלת מתנ"ס שגב שלום, אמור עמוסי ניסן, מנהלת פרויקטים חינוכיים וחברתיים ברשות לפיתוח הנגב, המורים והמדריכים שמלווים את התלמידים לאורך השנה, וכמובן התלמידים והוריהם..

שגב שלום (באדיבות הרשות לפיתוח הנגב)

שגב שלום (באדיבות הרשות לפיתוח הנגב)

תגובות

End of content

No more pages to load