• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביקור ראש הרשות לפיתוח הנגב

ראש הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף, סייר במועצה התעשייתית נאות חובב יחד עם צמרת משרדו ונחשף לחידושים בתחום הגנת הסביבה ולתנופת פיתוח מרשימה

ראש המועצה התעשייתית נאות חובב, גדי אלפסי, מימין, ומשה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב (צילום: חיים אוחיון)

ראש הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף, סייר במועצה התעשייתית נאות חובב יחד עם צמרת משרדו ונחשף לחידושים בתחום הגנת הסביבה ולתנופת פיתוח מרשימה. האורח שמע סקירה מפיו של ראש המועצה, גדי אלפסי, על צירוף שטחים גדולים ממזרח:התעשיה הצבאית ברמת בקע, מתחם חברת החשמל וגבעת שמן. גדי אלפסי ציין, הגדלת השטח של המועצה בהיקפים כה גדולים מצריכה הוצאות גדולות במימון הקמה ואחזקה של תשתיות באיזורים החדשים הנ"ל.

ראש המועצה הדגיש בסקירתו את הפעילות הקהילתית, שאותה מבצעת המועצה במשך כל ימות השנה ועמד על החובה לדאוג לאוכלוסיה הבדואית שמסביב לנאות חובב:"אנו חייבים לקבל את השונה, ואסור להזניח את האוכלוסיה הבדואית שסביבנו. המציאות הקיימת בנושא אינה מקובלת עלינו".

גדי אלפסי העריך, כי בקרוב יוקמו בנאות חובב כשלושה מפעלים גדולים, כאשר בצמוד להם יוקמו מפעלים קטנים:"יש בשטח כבר עבודות תשתית להקמת מפעל לייצור מתאנול מגז טבעי המגיע לכאן בצנרת ומספק אנרגיה למפעלים הקיימים".

מנהל היחידה הסביבתית במועצה, ניר חסון, הציג בפני האורחים את מקורות האנרגיה הנקיים בנאות חובב:גז טבעי כחול לבן, ושדה סולארי גדול. ”20 מפעלים יוקמו כאן בחמש השנים הקרובות ועובדיהם יצטרפו ל- 11.000 העובדים המועסקים ישירות במפעלים", הוסיף ניר חסון.

משה מור יוסף הודה לגדי אלפסי על הביקור בכותבו:"מרגש היה לראות את התפתחותה של המועצה ולצידה אנשים חולמים ומגשימים הנמצאים בנגב. נשמח לשמור על קשר ולבחון שיתופי פעולה עתידיים. מועצת נאות חובב הינה עוגן כלכלי מרכזי בנגב ומודל ייחודי לתעשיה בת קיימא וצמיחה ירוקה בישראל ובעולם". מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב ביקש במכתבו להודות לראש המועצה, ולאחראים על הסיור המוצלח:למנכ"ל, לרב המועצה, הרב גדי רווח, למנהל היחידה הסביבתית, ניר חסון, ולמנהל יחידת התפעול ,חיים אוחיון.

תגובות

End of content

No more pages to load