• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפתרה חידת פירות הענק במועדון "סיגליות"

במשך שנים הכירו במועדון הקהילתי "סיגליות" אגדה ידועה: פירות הענק, הנראים על העצים הגדולים שבחצר הם "לחם הקופים". כך עבר המידע מדור לדור, אבל פעילות של עובדי המועצה התעשייתית נאות חובב פיענו את התעלומה

פרופסור יוסי זרחי מסביר על הפירות הנדירים (צילום: מועצת נאות חובב)

במשך שנים הכירו במועדון הקהילתי "סיגליות", בבאר שבע, אגדה ידועה: פירות הענק, הנראים על העצים הגדולים שבחצר הם "לחם הקופים". כך עבר המידע מדור לדור, אבל פעילות של עובדי המועצה התעשייתית "נאות חובב" פיענחה את התעלומה.

עובדי המועצה הגיעו עם בוקר מבתיהם והסתערו על המועדון במשך כמה שעות, וזאת במסגרת יום המעשים הטובים. הקירות של המועדון שופצו ונצבעו, וכל המתקנים בחצר נצבעו וקיבלו מראה חדש. תוך כדי הצביעה שאלו סקרנים מקרב העובדים, מהם פירות הענק שעל העצים בגינה? מדובר בפירות, שמשקלם עד חמישה קילוגרם! התשובה של אחד המתנדבים היתה: "אלה הם פירות 'לחם הקופים'. כך אמרו לנו במשך שנים".

התשובה הזו לא סיפקה את עובדי המועצה, שתוך כדי ביצוע העבודות, התקשרו לפרופסור יוסי מזרחי מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, הידוע כמלך מאקלמי הזנים המיוחדים של פירות בר נדירים מרחבי העולם. פרופסור יוסי מזרחי לא האמין, כי יש עצים כאלה במועדון "סיגליות" וביקש לראות את הפלא מקרוב.

הספיקו ליוסי מזרחי כמה שניות בלבד כדי להכנס לחצר המועדון הקהילתי ולומר: "חברים, קוראים לעץ הזה 'עץ הנקניק'. זהו פרי בר אפריקאי בלתי אכיל לבני אדם. ניסו לגדל אותו בארץ כעץ נוי, אבל הרעיון ירד מהפרק. לא ידעתי, שיש עצים כל כך יפים במועדון הרחוק רק קילומטר מהאוניברסיטה שלנו".

פרופסור יוסי מזרחי לא הסתפק בפענוח זיהוי פירות הענק, וכדי לשכנע את העובדים, הציג בפני כמה מהם את הפרי האמיתי של העץ המכונה "לחם הקופים", שאותו הצליח לאקלם במספר מתחמים וחוות חקלאיות בישראל.

עובדי המועדון הנרגשים הודו לעובדי המועצה התעשייתית נאות חובב על העבודה המסורה, שבוצעה בהנחיית ראש המועצה, גדי אלפסי. בנוסף לעבודות הצביעה, השיפוץ והגינון, שנתנו למועדון מראה חדש, שמחו העובדים גם על פענוח סוגיית הפירות הענקיים הצומחים בגינה של המועדון.

תגובות

End of content

No more pages to load