• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הבלדה לעוזב התזמורת

מכובדי הסינפונייטה הישראלית באר-שבע נפרדו ממנכ"ל התזמורת עופר סלע ביום חמישי האחרון בדרך יצירתית ומאוד לא שגרתית.

עופר סלע, אורן אהרוני, יאיר נגיד וקלאודיה צובל (קרדיט צילום: יח"צ ללא תשלום)

לאירוע פרטי וחגיגי באולם סמילנסקי בוטיק בעיר העתיקה בבאר-שבע הגיעו כל ראשי מוקדי התרבות בעיר, נגני ועובדי הסינפונייטה והוועד המנהל של התזמורת לאירוע פרידה מהמנכ"ל שליווה אותם במשך 12 שנים.

האירוע החגיגי התחיל כאשר כל האורחים קיבלו הנחיות כיצד להיכנס לשאלון טריוויה ממוחשב דרך הטלפון הנייד. שמותיהם של כל הנוכחים עלו על מקרן ענק שהוצב על הקיר המרכזי של האולם. האווירה התלהטה כאשר השאלות על חייו של עופר הלכו ונהיו יותר ויותר קשות וכל הנוכחים רצו להוכיח שהם אלה שמכירים אותו על הצד הטוב ביותר.

אבל התוכנית האמנותית לא הסתיימה בזה. בן שאלות הטריוויה עלו נגני התזמורת וביצעו בעיבוד מיוחד את השיר האהוב ביותר על סלע ולא, לא מדובר על יצירה של בטהובן אלא דווקא על השיר "אהלן וסהלן" של להקת שפתיים. ואם זה לא מפתיע מספיק – דוברת התזמורת, שגית בכר כבשה את הרחבה בריקודי בטן סוערים לצלילי השיר.

ומסתבר שזו הייתה רק ההתחלה, כי אחרי הברכות המרגשות מועד הנגנים ויו"ר ההנהלה מאיר אנגלרט עלתה קלאודיה צובל, מ"מ מנכ"ל הסינפונייטה הנכנסת על הבמה וקראה לשני הקולגות שלה, אורן אהרוני מנכ"ל תיאטרון באר-שבע ויאיר נגיד, מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה. השניים עלו על הבמה, לבושים כקיבוצניקים טיפוסיים והשלושה ביצעו את השיר "הבלדה לעוזב הקיבוץ" באינטרפרטציה המתאימה לסלע.

אך הרגע המרגש ביותר של האירוע היה דווקא כשקלאודיה צובל עלתה על הבמה ובקול נרגש הודתה לעופר על 12 שנה של עבודה משותפת ויותר מ20 שנה של היכרות ועבודה יחד עוד כשסלע היה מורה שלה בבית ספר בקיבוץ "שדה יואב". סלע כמובן שלא נשאר אדיש ואחרי כל המחוות יוצאות הדופן, עלה על הבמה נרגש והודה לכולם ובירך את צובל על תפקידה החדש והראוי ואמר שאולי הוא עובר למנכ"ל את תזמורת ראשון לציון אך הוא לא עוזב את הנגב וימשיך להגיע לאירועי התרבות בעיר.


תגובות

End of content

No more pages to load