• 08 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קק"ל ונציגי אגודת ישראל-גרמניה חנכו את יער ויסבאדן באזור להבים

השבוע נחנך "יער ויסבאדן" ביער מדינות גרמניה, הסמוך לישוב להבים. בטקס נכחו בכירי העיר ויסבאדן, השוכנת בדרום גרמניה, ראשי העיר בהווה ובעבר, ובכירי קק"ל.

16 נציגים ומכובדים מגרמניה נחתו בישראל לפני כשבוע. הקבוצה הגיעה לביקור בישראל לרגל ציון חמישים שנה ליחסים דיפלומטיים בין המדינות. בביקור השתתפו יושבי ראש, נציגים מהעירייה של העיר ויסבאדן, השוכנת בדרום גרמניה, וחברי מועצה של העיר. בראש המשלחת עמד נשיא הכבוד של אגודת ישראל גרמניה- ד"ר יוהנס גרסטר, שכיהן משנת 2006 ועד 2010 כנשיא ארגון ישראל גרמניה ומשנת 2014 מחזיק בתפקיד נשיא כבוד בארגון.

כחלק מסיור המכובדים בארץ, הגיעו גם לנגב ושם ביקרו ביער מדינות גרמניה השוכן סמוך לישוב להבים. בטקס עם נציגי קק"ל, חנכו האורחים הגרמנים את "יער ויסבאדן". בטקס ניטע עץ  המסמל את שיתוף הפעולה בין המדינות.

יער מדינות גרמניה הוא יער שנתרם ברובו על ידי גופים וארגונים גרמניים ונמצא תחת פיקוחה וטיפולה של קק"ל."אנחנו אוהבים את היער שלנו ושותפים בשמירה עליו ובטיפוחו. הילדים משתתפים בנטיעות, אנחנו מקיימים פה מבצעי ניקיון, יוצאים יחד לצעדה ומארגנים מגוון פעילויות קהילתיות", סיפרה בתיה הרפז, מנהלת מחלקת החינוך במועצה המקומית להבים. "אנחנו רואים חשיבות רבה בהידוק הקשרים עם גרמניה ומאמינים שהקשר בין הדור הצעיר בישראל לצעירי גרמניה הוא המפתח לעתיד", הוסיפה.

"אני שמח להזדמנות לשתף פעולה עם קק"ל בהגשמת חזונו של בן גוריון להצמיח יערות ולהוסיף חיים בנגב",אמר יוהנס גרסטר (Johannes Gerster), לשעבר חבר הפרלמנט הפדרלי בגרמניה ויו"ר כבוד של אגודת גרמניה-ישראל. "עלינו להמשיך לפעול לכך שישראל תהיה חזקה ולתמוך בה בכל מצב", הוסיף גרסטר, הידוע כאחד מידידיה הגדולים של מדינת ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load