• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תיאטרון ב''ש מגבש קבוצת שחקנים שתתגורר בב''ש

בימים אלה קול קורא המזמין שחקניות ושחקנים צעירים להגיש מועמדותם לקבוצת השחקנים הצעירה שהקים תיאטרון באר שבע. השחקנים יתגוררו בב''ש

תיאטרון ב''ש (צילום: Zairon / CC BY SA 4.0)

תיאטרון באר שבע מקים קבוצת שחקנים צעירה, חברי הקבוצה יתגוררו בעיר ועשייתם תשתלב בחיי הקהילה. ככל הנראה, מדובר בינתיים בשמונה שחקנים.

 בימים אלה יצא קול קורא המזמין שחקניות ושחקנים צעירים להגיש מועמדותם לקבוצת השחקנים הצעירה שהקים תיאטרון באר שבע. הקבוצה החדשה הינה פרי יוזמתם של שמוליק יפרח מנכ"ל תיאטרון באר שבע ושיר גולדברג המנהלת האומנותית של התיאטרון והיא תנוהל על ידי הבמאי, השחקן והכוריאוגרף אריאל נ. וולף.

הקבוצה תהווה מרחב פעולה לדור צעיר של שחקניות ושחקנים המבקשים ליצור, לשאול שאלות, ולחקור תיאטרון המגיב למציאות המשתנה, ותפעל למען יצירת תיאטרון מאתגר ועכשווי המהווה נקודת מפגש לתכנים חדשים בבאר שבע ומחוצה לה. הפרויקט הראשון של הקבוצה יעלה בחודשים הקרובים. 

את המועמדות יכולים להגיש בעלי הכשרה מקצועית מאחד מבתי הספר למשחק בחמשת השנים האחרונות. חברי הקבוצה יתגוררו בבאר שבע ועשייתם האמנותית תשתלב בחיי הקהילה של העיר. 

למעשה, לא מדובר ברעיון חדש לגמרי. כאשר תיאטרון באר שבע נוסד, בשנת 1973, חלק גדול מהשחקנים הראשונים התגוררו בעיר, כמו גם המנהל דאז, גרי בילו ז''ל. הריחוק הגיאוגרפי מתל אביב גרם לשחקנים רבים לא לרצות להגיע אליו. גם המחליפה שלו, ציפי פינס, התגוררה בבאר שבע (בבית קרקע בשדרות יעלים) ובנה גיא פינס בילה בבאר שבע חלק מילדותו. בימיו הראשונים של התיאטרון שחקנים כמו מרגלית סטנדר, דב רייזר, שמוליק שילה ורפי תבור תרמו לחיי תרבות בב''ש.

תיאטרון באר שבע נוסד על ידי השחקניות נעמי בלומנטל (לימים חברת כנסת מטעם הליכוד) ומרגלית סטנדר בסיועו של סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות דאז, בנ"ץ כרמל, בעת כהונתו של אליהו נאווי כראש העיר.

 שמוליק יפרח, מנכ"ל תיאטרון באר שבע: "פרויקט חדש ומרגש, למרות ואולי דווקא לאור התקופה.. אני מאמין שהקבוצה החדשה היא בשורה גדולה להתפתחות התרבותית של באר שבע והנגב כולו. חבורת השחקניות והשחקנים הצעירים, שהם גם מנהיגות ומנהיגים חברתיים, יפעלו יחד ויעודדו את טיפוח היצירה תוך שייצרו שיתופי פעולה שונים ויהיו מעורבים מאוד בחיי הקהילה של העיר".

שיר גולדברג, המנהלת האומנותית של תיאטרון באר שבע: "דווקא בימים האלה, בהם התיאטרון שואל שאלות מורכבות, את עצמו על עצמו .דווקא בימים בהם אין יותר מידי מידה, ושאר רוח לא מאד בנמצא, אני נרגשת וגאה להשיק את הקבוצה הצעירה של תיאטרון באר שבע. אנחנו מזמינים שחקנים ויוצרים, כאלה שמעוניינים לצאת מכל הקופסאות ולחפש שפה חדשה בתיאטרון, במרחב שבין השחקן לקהל, בין בדיון למציאות ובין הצופה לחלל. להיות חלק מקבוצה, להגיב למציאות הסובבת אותנו במקום ובזמן בו אנו יוצרים.

אריאל נ. וולף, מנהל הקבוצה הצעירה: "אני שמח מאוד על היוזמה של תיאטרון באר שבע היוצאת לדרך, ונרגש להיות חלק ממנה.  אמנם זו פעולה שנרקמת כבר זמן רב, אבל בהחלט יש תחושה שאין זמן מתאים להתגשמות שלה מאשר התקופה הנוכחית. אני מאמין שתקופה בה השאלות המהותיות צפות, המרחב משתנה ומתעורר הספק, זו תקופה שביכולתה להוליד מקום מפגש חדש, אמיתי וכן לתיאטרון ולקהילה שבתוכה פועל."


תגובות

End of content

No more pages to load