• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מלון הנגב התחדש - ופתח גלריה לאמנות מקומית

מלון הנגב נפתח בשנת 1949 והיה למפואר בב''ש, אך עם השנים דעך והפך לחביב על נערות ליווי, עד שנסגר. לאחרונה, לאחר שיפוץ מסיבי, הפך למלון יפהפה, שגם פתח גלריה לאמנות. שווה ביקור

מתוך התערוכה במלון הנגב (צילום: שולה פרמדר)

גלריה מתחלפת הושקה השבוע בין גרמי המדרגות של מלון הנגב המחודש השוכן ברחוב העצמאות בעיר העתיקה, שפתח את שעריו לאחרונה. כעת מוצגת שם התערוכה "נגב – ארץ מול שמיים" העוסקת כולה בנופי ואנשי הנגב.

מלון הנגב נפתח זמן קצר לאחר כיבוש באר שבע, בשנת 1949 והיה למעשה בית המלון הראשון בעיר. במושגים של הימים ההם, נחשב למלון פאר, שאירח אישים רמי מעלה. גדולתו נמשכה עד לאמצע שנות השבעים, אז שימש כמקום לינה לצוותים טכניים, לעורכי דין ממרכז הארץ שהיו צריכים להתייצב מוקדם לדיונים בבית המשפט בבאר שבע ולמי שהיו צריכים להישאר בעיר למספר ימים.

הדעיכה שלו החלה בשנות השמונים והרחוב הפך לחביב על נערות ליווי, סרסורים ונרקומנים. המשטרה הייתה עוצרת חשודים וחשודות, סוחרים ומכורים, לקוחות זנות ומיני מסכנים, הם היו משתחררים ושבים כעבור יממה. בסוף המלון נסגר. 

בעיר העתיקה של באר שבע יש המון היסטוריה חבויה תחת שכבות של טיח: חצרות תורכיים נסתרות, שרידי מבנים שניצלו משיפוץ לא מקצועי ומדי פעם, כשאחד הוותיקים הולך לעולמו, המון פריטים הסטוריים שעושים דרכם למכולות המחזור או לסוחרי עתיקות. מבנים רבים, שנבנו בימי השלטון העות'מאני נהרסו בשיפוצים שלא התשחבו באופי המיוחד. רק בתחילת שנות האלפיים התחילו לשים לב לאופיה המיחד של העיר העתיקה והפוטנציאל האדיר שלה. 

בשנים האחרונות, לפני משבר הקורונה, העיר העתיקה של באר-שבע עברה תהליך של שדרוג, חידוש תשתיות וניסיון להחיות את מוקדי התרבות בה. בין היתר, מלון הנגב עבר שיפוץ נרחב והפך למודרני, מעוצב ונעים. במלון נפתחה גלריה, בה תתחלף תערוכה כל חודשיים.

בימים אלה מוצגת התערוכה ''נגב – ארץ מול שמיים'', בה מציגות 11 אומניות מקומיות את יצירותיהן הדרומיות. כל אמנית מציגה את סביבת חייה וכך מטביעה את חותמה האמנותית בקו הייחודי לה. ציורי הנוף מהווים טיול לאורכה של פיסת הארץ הדרומית - מהנגב הצפוני ועד הרי אילת.

האומניות המשתתפות הן יעל אזולאי נאוי, גבריאלה קווה, רות באומן, בתיה בן איון, רות גרסר, לנה זילברברג, דניאלה מלר, שולה פרמדר, רחל טרואן, זיוה בוסיבה, ויטי רוזנצוויג קונס. אוצרת: שולה פרמדר.

התערוכה פתוחה לאורך כל השבוע בכל שעות היום ותינעל ביום ו', ה-29 באוקטובר.

תגובות

End of content

No more pages to load