• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

למרות המגפה, גלריה חדשה נפתחת בבאר שבע

דניאל טולדנו, באר שבעי לשעבר, אזר אומץ ופתח גלריה חדשה דווקא בימי המגפה ודווקא כשעולם התרבות נמצא בקריסה. הוא שיקם מבנה בעיר העתיקה ויצק בו תוכן. תגיעו לפרגן (עם מסכות כמובן)

צילום: שוהם אפרתי

ביום חמישי הקרוב, ה-23 ביולי תיפתח ברחוב חטיבת הנגב 44, בעיר העתיקה של באר-שבע גלריה חדשה לאמנות ופעילות תרבותית -  "גלריה 44". הגרליה נפתחת בעיצומו של משבר, כשעולם התרבות בישראל נמצא בקריסה ודווקא עכשיו, סבורים הבעלים, זה הרגע לא לוותר על תרבות, תוך שמירה על הכללים כמובן.

האמן דניאל טולדנו, באר שבעי לשעבר וכיום גר במושב ניר משה,   הקים את הגלריה במבנה עתיק ונטוש ששימש מחסן גרוטאות, אחרי שהבחין בפוטנציאל של המבנה ושיקם אותו בהתאם להנחיות האגודה לשימור מבנים ואתרים. הבניה ארכה כשנתיים שבמהלכן טולדנו הטביע את חותמו הייחודי בקו אדריכלי ופיסולי במבנה.

את הגלריה החדשה תפתח תערוכת ביכורים מיוחדת ומרגשת בשם "מרווחים" שאותה אוצרת הגלריסטית גילת אלקסלסי. בתערוכה יציג טולדנו מיצבים העשויים משילוב של חומרים גולמיים וטבעיים אשר כולם נוצרו בטכניקות מיוחדות שהוא פיתח במהלך חייו והמשמשות אותו בעבודותיו האמנותיות וגם בעיסוקו היומיומי בתחומי האדריכלות, הפיסול והבנייה.

לב התערוכה הוא העיגול שמופיע כמוטיב חוזר בעבודותיו. הגלריה עצמה נבנתה מחומרים שמקורם בנגב, החול, אדמת הלס, הטיט הבטון והעץ. גם תבליני הנגב פורחים בחצר הגלריה ומעניקים תחושה של בית בנגב.

דניאל טולדנו בנה את חלל התערוכה במו ידיו, כשהוא הופך את המקום לפרויקט אדריכלי יפהפה ויוצא דופן בנוף המקומי.  במתחם יש גן פסלים, שני חללי תצוגה וחלל עבודה והוא יעניק במה לאמנים צעירים ומבטיחים בני הנגב לתערוכות מתחלפות, להרצאות ולימי עיון ועוד.

שעות הפתיחה לכל מהלך התערוכה הן :

ימים ב' עד ה בבוקר – 10:00-13:00, ימים ד' עד ה – ערב 19:00 -.21:00 הגלריה תהיה פתוחה גם בכל ימי חמישי מתחילת התערוכה ועד ל-26.9 מועד נעילתה. במסגרת אירועי הפתיחה יופעלו שלושה מוקדים ברחבת הגלריה : מיצב/ וידיאו / והופעה מוסיקלית. כל האירועים הם ללא עלות.


תגובות

End of content

No more pages to load