• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוויה מוסיקלית: הנגשת המוסיקה הקלאסית לילדים ונוער בסיכון

בתמיכה של בנק הפועלים ומחלקת הרווחה בעיריית באר שבע ילדי מועדוניות נגבה משתתפים בפרויקט "חוויה מוסיקלית" שמפגיש אותם עם עולם המוסיקה הקלאסית

צילום: נעמי גרקוביץ

הסינפונייטה הישראלית באר שבע חוזרת לפעילות תוך שמירה על כללי התו הסגול. מלבד סדרות הקונצרטים, הנהלת התזמורת ממשיכה לקדם גם פרויקטים חינוכיים עם הקהילה שנפסקו גם הם בעקבות משבר הקורונה. הסינפונייטה רואה חשיבות רבה של צריכת תרבות, דווקא בתקופה כזו, בקרב ילדים שהיו מבודדים זמן רב בבתים. אחד מהפרויקטים החינוכיים שיתחילו לפעול מחדש בחודש אוגוסט הקרוב הוא פרויקט "חוויה מוסיקלית", הנגשת המוסיקה לילדי מועדניות עמותת נגבה.  הפרויקט מתקיים בזכות תרומה נדיבה של בנק הפועלים ובשיתוף פורה עם מחלקת הרווחה בעיריית באר שבע.

ילדי המועדוניות משתתפים במפגשי הכנה שמעבירים להם נגני התזמורת, המפגש עם נגני התזמורת בתוך המועדוניות הוא חוויה מרגשת גם לילדים וגם לנגנים. הילדים מתנסים ולומדים על כלי הנגינה השונים, הנגנים משתפים אותם בסיפורים המרתקים הקשורים למלחינים ולמוסיקה ועורכים להם הכנה לתכנית שישמעו בקונצרטים חיים על הבמה.

לאחר ההכנות, ילדי המועדוניות מגיעים למשכן לאמנויות הבמה לצפות בקונצרטים שנערכים במסגרת הסדרה לכל המשפחה ע"ש צבי צור, מבית היוצר של הסינפונייטה וחן צימבליסטה. 

ילדי המועדוניות נהנים מהחוויה באולם הקונצרטים של התזמורת, הם מגיעים לקונצרט אחרי הכנה כך שהם מכירים את היצירות ואפילו מזמזמים ומשתתפים באופן פעיל במתרחש על הבמה, הם מתרגשים לזהות את הנגנים שעמם נפגשו קודם לכן במועדוניות.

תגובות

End of content

No more pages to load