• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית הספר למשחק חזר לפעילות עם ההצגה ''אנטיגונה''

אחרי חודשים ארוכים בהם בי''ס גודמן היה סגור בגלל מגפת הקורונה - הוא מעלה הצגה ראשונה: ''אנטיגונה'', ע''פי סופוקלס, במבט עכשווי

אנטיגונה. צילום: רדי רובינשטיין

"אנטיגונה" הינה ההפקה הראשונה של "גודמן" בית הספר למשחק בנגב, שחזר פעילות לפני יומיים, ב-22 ביוני. מדובר בהצגת הבכורה של הפקה זו שהמיוחד בה הוא התאמתה לעידן העכשווי .

הטקסט בהצגה אומנם קלאסי ונאמן למקור אבל הגישה המשחקית היא מאוד עכשווית ומשולבת יחד עם תלבושות ותפאורה מודרניים- אנשי המקהלה לבושים בחליפות עסקים ויש שימוש במצלמות וידיאו  שמייצגות את המדיה, אותה מדיה שממסגרת את הסיפור ומעבירה אותו בצורה מסוימת מאוד לקהל הצופים (העם) תוך דגש על השפעת הפומביות, הרצון הבלתי מתפשר של המנהיג לפופולריות וההיסחפות לפופוליזם מסוכן.

בהצגה קורות סיטואציות המוכרות מימינו אנו כגון מסיבת עיתונאים בה מתקיים עימות טלוויזיוני המסוקר ומועבר בלייב לעם.

מה לא משקף בהצגה את המציאות העכשווית של ימינו? גישתה של אנטיגונה שבמקום לפרסם פוסט בפייסבוק, פועלת אקטיבית בשטח ומחרפת את נפשה למען עקרונותיה.

המחזה מעלה שאלות פוליטיות, אנושיות ומוסריות המאתגרות את האדם ואת החברה משחר ההיסטוריה ועוסק בדילמה האם לציית או לא לציית? אנטיגונה גיבורת המחזה לא מוכנה לציית לחוק לא צודק הקובע כי אחיה המנוח פּוֹלינֵיקֵס הוא בוגד שלא זכאי לקבורה. אנטיגונה מעדיפה להקריב את חייה למען כבוד המשפחה והצדק.

קרֶאוֹן המלך החדש מכריז על החוק על ידי כינוס מסיבת עיתונאים מסוקרת ומצולמת. המקהלה מורכבת מיועצים הלבושים בחליפות, אלה משמיעים לו את רחשי הציבור על המתרחש על ידי הקלטות סאונד. אנטיגונה מובאת בכוח על ידי שומרים לאולם בו מתקיימת מסיבת העיתונאים, לאחר שנתפסת בפעם השנייה מנסה להביא לקבורה את אחיה, היא מתעמתת לעיני המצלמות עם המלך קרֶאוֹן, עימות טלוויזיוני לכל דבר המסוקר ומועבר בלייב לכל העם.

תאריכים קרובים -

יום ה'-25.6.20- בשעה 20:30, יום שבת- 27.6.20-בשעה 20:30.

תגובות

End of content

No more pages to load