• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

6 צלמים מציגים בגלריית הספריה העירונית בב''ש

''בתערוכה זו, מובאים בפניכם צילומים של שישה צלמים בנושא האור'', מסבירים אוצרי התערוכה, בה ניתן לבקר בכל ימות השבוע

נוח שמיר: ''האור בקצה המנהרה'' - עבודה המוצגת בתערוכה

הערב נפתחה בגלריית הספריה העירונית בבאר שבע התערוכה ''לראות את האור'', בה משתתפים שישה צלמים: אפרים אסכולאי, חדוה בוגר, יהודה זעירי, יבגניה פרסמן, אנחל קנטור ונח שמיר. 

אוצרי התערוכה מסבירים: ''כל צלם רואה את תפקיד האור בצילומיו, את תאורת האובייקטים ומשחקי האור והצל בצורה שונה. בתערוכה זו, מובאים בפניכם צילומים של שישה צלמים בנושא האור. מלבד תמונה מרכזית של כל צלם שנמצאת בקיר הראשי, חילקנו את הצילומים לתת נושאים שמדגישים אספקטים שונים של הנושא המרכזי''.

​​​​​​​

הצלמים מספרים על עצמם ועל הצילומים שלהם:

אפרים אסכולאי: ''לעין האדם מבט רחב למדי. אותי מקסימים הפרטיים הייחודיים אותם ניתן למצוא בהרבה תמונות, ואלו מתגלים לפעמים מיידית, ולפעמים במפתיע. לא תמיד הדבר אפשרי, אבל אם האדם מתגלה בפרטים, על כל צדדיו, עוד יותר טוב. ואם מאלו יוצאים סיפורים - ההנאה תהיה מושלמת''.

חדוה בוגר: ''בשבילי האור הוא המרכיב העיקרי בצילום. האור חשוב יותר מציוד צילום המשוכל ביותר. האור משנה את הגוונים והאוירה של הצילום ונותן משמעויות שונות לתוצאה. לפיכך, במהלך השנים שאני מצלמת אני חוקרת מהן ההשפעות השונות של האור על צילומי, ופעמים רבות מתכננת את העבודה לפי סוגי האור''.

וידאו: פתיחת התערוכה (צילום: ערן בר שושן)

יהודה זעירי: ''משחקי אור-חושך יחד עם שילובי צבע ותנועה מהווים מבחינתי את כוח המשיכה העיקרי לעיסוק בצילום כתחביב. תיעוד נופים מזוויות מיוחדות ובעיקר דמויות אדם מעניינות מהווים מצד אחד אתגר אומנותי ומצד שני מובילים במקרים רבים להנאה אסטטית רבה''.

יבגניה פרסמן: ''אפשר לומר שאני צלמת שדוגלת באקספרסיוניזם. אני מאמינה וחשוב לי להעביר באמנות שלי, לא רק את המציאות ואת מה שאני רואה, אלא גם את עצמי, היוצרת ואת הראייה הפנימית שלי. בכל צילום קיים חלק ממני, ממצב הרוח שלי והרגשות שלי. וכמובן גם מעין "רומן" עם האובייקט המצולם''.

אנחל קנטור: ''אני מבטא באמצעות הצילומים נקודת מבט אישית ומציג את מקור האור באופן מוחזר ורחב ולא נקודתי או ישיר. בצילומי ניתן להתבונן בגווני צבע שונים והדרגתיים של צל ואור''.

נח שמיר: ''אני צלם ספונטני. לא מתוכנן. אני משתדל לקלוט סיטואציות מעניינות, משחקי אור וצל ותאורה מיוחדת של עצמים. בנוסף, אני אוהב לצלם קירות מתקלפים, חלודה והתפוררות וכל קומפוזיציה שמהווה שראה לציור אבסטרקטי''.

שעות הפתיחה של התערוכה: ימים א', ג': 11:00-18:45. ימים ב', ד', ה': 13:00-19:45. יום ו': 9:00-11:45. שבת: 10:30-13:00. 

התערוכה תינעל ב-8 בפברואר.


תגובות

End of content

No more pages to load