• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רפאל כהן אימפריה: איש החסד הבאר שבעי מלחין שירים לעופר לוי המלך

את רפאל כהן מכירים בבאר שבע בזכות העשייה שלו למען הזולת, אבל מתברר שהוא ברוך כשרונות בתחום המוזיקה: הוא כותב, מלחין, מנגן ושר ו''המלך'' התלהב ממנו עד שהחליט להזמין אצלו אלבום שלם

רפאל כהן (מימין) ועופר לוי, באולפן בב''ש (צילום: עצמי)

רפאל כהן, בן 37, באר שבעי שורשי, מוכר הרבה בזכות מעשי החסד שהוא עושה. הוא מתנדב, עוזר, נלחם ומעניק מעצמו בלי סוף. פעם זה לשמח ילדים בעלי צרכים מיוחדים, פעם אחרת לארגן בר מצווה לילד שהוריו קשיי יום, בחורף האחרון הוא ארגן מעילים חמים לדרי הרחוב ועוד מעשים רבים וטובים. 

וידאו: רפאל כהן בקליפ מיצירותיו
​​​​​​​


אבל רפאל הוא לא רק אדם עם לב ונשמה ענקית, הוא גם מוסיקאי כשרוני: הוא מנגן (על קלידים ועל גיטרה), הוא שר ומשמח חתנים וכלות בר ובת מצווה, חתונות וכל אירוע שיוזמן והוא גם כותב, מלחין ומעבד לאחרים. בין היתר, לעופר לוי, ''המלך''. לוי, שידוע כאמן קפדן ובררן מאוד, בוחר את שיריו אחד אחד, מאוד התלהב ממה שהראה לו רפאל כהן, עד שהגיע לבאר שבע וישב באולפן לשמוע חומרים ולנסות אותם. 

(צילום: אביאל כנפו)

''זאת אחת האהבות שלי, המוסיקה. אני שר באירועים, תמיד שמח לשמח אנשים. זה הכיף הכי גדול. אני משמח את כל העדות ובני כל הדתות. במוזיקה אין חומות. המוסיקה מחברת אנשים, מקרבת אותם. זה יופי ביצירה, בשירה, בנגינה. שנים אני שר והחברים שלי כל הזמן אמרו לי ''תעשה משהו עם זה''. אני עושה ואת מה שאני עושה  - זה מכל הלב, בלי יומרות, מגיע לשמח את מי שרק רוצה''.

את עיקר ההשראה הוא מקבל מהטבע והמדבר. ''אני יוצא לטבע, למרחבים בנגב. מנגן, שר, מתבודד עם המוסיקה שלי, מנגן פעם ועוד פעם עד שזה יוצא כמו שאני מרגיש. מוסיקאים רבים מקבלים השראה מהטבע ולנו בנגב יש מקומות משגעים, שמעניקים רוגע והשראה'', מספר רפאל. 

החלום שלו, זה שכמה שיותר אמנים יקליטו מהשירים שלו וכמה שיותר אנשים ייהנו ממה שהוא עושה. הוא מאמין שמוסיקה זה משהו שצריכים לחלוק והוא עוסק בה, לצד כל הדברים הטובים שהוא עושה למען הקהילה.  ''אני גם רוצה לעזור לבני נוער מוכשרים, שרוצים לשיר, לכתוב, להופיע, שמחפשים מישהו שיכוון אותם בתחום. בנגב יש לנו נוער מוכשר, שגם אוהב מוסיקה'', מספר רפאל. 

לעמוד הפייסבוק של רפאל כהן

תגובות

End of content

No more pages to load