• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הטיילת הבדואית הראשונה'' תיחנך ליד דימונה

טיילת הרקמה - זהו שמה של טיילת ייחודית, הממוקמת על כביש 25 ליד דימונה - והוא כולה בהשראת הרקמות המסורתיות של נשות כפר קאסר א-סיר. ב-16 בדצמבר הטיילת תיחנך רשמית

הטיילת בקאסר א-סיר (צילום: יח''צ)

''טיילת הרקמה'' - זהו שמה של הטיילת הבדואית הראשונה, שתיחנך ב-16 בדצמבר. הטיילת ממוקמת ליד דימונה, על כביש 25 וסימן ההיכר שלה: עמודי ענק בגובה 9 מטרים, שעוצבו בהשראת הרקמה הבדואית של נשות היישוב.

היוזמה להקים טיילת החלה בחיפוש פתרון לנחל ערוער, שהיווה מפגע ויזואלי ותברואתי עבור תושבי כפר קאסר א-סיר. הפארק הינו בעיצוב ייחודי: הוא כולל מתקני הצללה ועמודים, להם מוטיבים המאפיינים את הרקמה הבדואית ואלמנטים עשויים מתכת שנצבעו בצבעי הרקמה ונעשו בהם חיתוכי לייזר של התצורות והמוטיבים המקומיים. 

מראה הטיילת הבדואית הראשונה: תאורה בהשראת הרקמה המקומית (צילום: יח''צ)​​​​​​​

"טיילת הרקמה" תוכננה כאתר תיירות ייחודי וכמעין ''שגרירות" של היישוב על הציר הראשי לאילת, כל מערך השילוט והתקני ההסבר בטיילת הם בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.

"טיילת הרקמה" מהווה חזית ייחודית חדשה ליישוב הבדואי והיא הפנים החדשות של קאסר א-סיר על הכביש הארצי. כמו כן ייחנך בטיילת מתחם ענק של כושר שהוא "הספורטק הבדואי הראשון". זהו פרויקט רב תכליתי עליו עמלו המועצה האזורית נווה מדבר ומשרדי הממשלה. היישוב קאסר א-סיר ישמש כמוזאון פתוח. 

תגובות

End of content

No more pages to load