• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוזרים הביתה

המאסטרו תום כהן ועמיר בניון, בני העיר באר-שבע חוזרים למופע משותף במשכן ב-1 לדצמבר

צילום: חיים ציטיאת

המופע החם של החורף מגיע ביום ראשון לבאר שבע עם שניים מהאמנים היותר מפורסמים שנולדו וגדלו בעיר, המאסטרו תום כהן המנהל האמנותי והמוזיקלי של תזמורת ירושלים מזרח ומערב, והזמר והפייטן, עמיר בניון. הם מגיעים למופע ניגוני חבד "צמאה לך נפשי". בניון: "אני מרחף". כהן: "מחכה בקוצר רוח להופיע בפני קהל הבית"

היסטוריה תרבותית בבית הנגב, התזמורת הנחשבת לטובה בארץ, "תזמורת ירושלים מזרח ומערב" ממשיכה את סדרת המופעים המצליחה "צמאה לך נפשי" בניצוחו של המאסטרו, תום כהן, שכתב את כל העיבודים לשירי המופע, עם הזמר והפייטן עמיר בניון ומקהלת "קהילות שרות", במשכן לאמנויות הבמה ביום ראשון הקרוב, ה-1 בדצמבר.

צילום: משה ציטיאת

המופע בבירת הנגב יעורר התרגשות מיוחדת מאחר ושני ה"כוכבים" המובילים, בניון וכהן, נולדו וגדלו בבאר שבע בשכונות ג' ו ד', ויש להם פינה חמה מאוד בלב אליה. תום כהן, כתב גם את המוסיקה לסידרה, "זגורי אימפריה", אותה כתב מאור זגורי, גם הוא תושב העיר ושיר הנושא של הסדרה, אותו הלחין כהן, משמש כהמנון של הפועל באר שבע, אלופת המדינה בשלוש מתוך ארבעת השנים האחרונות.

גם כהן וגם בניון מתרגשים במיוחד מההופעה במגרש הביתי. "אני תמיד מרחף כשאני מופיע כאן, ובעיקר עם התזמורת", אומר בניון, וכהן מוסיף: "אין כמו להביא הביתה ובמיוחד עם סדרה כל כך מיוחדת ומרגשת ושיתוף פעולה כל באר שבעי כזה, ועם זמר כל כך נפלא כמו עמיר, אותו הערצתי כל הילדות מרחוק. אני מחכה בקוצר רוח להציג את היצירה שלנו לקהל הבית".

את המופע "צמאה לך נפשי" בניצוחו וניהולו המוסיקלי של תום כהן, יוביל כאמור הזמר עמיר בניון, ביחד עם "קהילות שרות", מקהלה של נשים וגברים של ארגון קהילות שרות פיוט.

הקונצרט יתקיים במסגרת רוח מזרח ומערב וישלב ניגוני חב"ד עם פיוטים ברוח אשכנז, מזרח אירופה, והוא ימלא את האולם ברגשות של תפילה, קבוצה, וקהילה. העיבודים לוקחים את המוזיקה למקום ים תיכוני, ערבי, מזרחי עם ביצועים משותפים ביחד עם אורחת מיוחדת, נגנית הצ'לו התורכי מאיו שבירו, שהגיעה מרקע מוזיקה מערבית קלאסית, והמשיכה את מסעה המוזיקלי למוזיקה המזרחית המסורתית, ומשתפת פעולה עם טובי האמנים וההרכבים בארץ ובחו"ל.

כהן, בעל שם עולמי שמנגן ומקים תזמורות בכל רחבי העולם, הוזמן, בין השאר, על ידי מלך מרוקו להקים תזמורת בקזבלנקה, והוא נחשב לאחד מגדולי נגני המנדולינה בעולם. הוא גם הפיק אלבומים, סינגלים והופעות למיטב אמני ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load