• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אגדה של יער -קק"ל עושה לכם סוכות מעבר לכל דמיון

מחפשים מה לעשות עם הילדים בחול המועד סוכות? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות לילדים ומשפחות בפריסה ארצית בחינם או בעלות סמלית, במיוחד לחג הירוק בשנה- ושמחת בחגך

מסיק כמו של פעם (צילום:יח"צ)

חג הסוכות בפתח ואיתו שלושה ימים שלמים של חופש עם הילדים. השילוב של חג מסורתי וירוק, מזג אוויר נעים וימי החופש המרובים מעניקים לנו את ההזדמנות לצאת ולחפש אטרקציות ופעילויות שמשלבות טבע וכיף. קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות ואטרקציות בכל רחבי הארץ, הפנינג מהאגדות הכולל מגוון מתחמים מסיפורי הילדים, מסיק זיתים, סיורים מודרכים במקומת קסומים ועוד שלל פעילויות. כל אלו בחינם או בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד.

פעילות "מסיק כמו פעם"- חוויה משפחתית בכרמי הזיתים

חוויה משפחתית בכרמי הזיתים לכל המשפחה. נמסוק זיתים, נכין יצירות מהטבע נטייל ביערות קק"ל ועוד שלל פעילויות מגוונות לילדים ולמשפחות.

יער להב- חוה"מ סוכות - יום רביעי, י"ז בתשרי תש"ף, 16 באוקטובר, בין השעות 10:00-14:00

משך הפעילות כשעתיים עד שלוש שעות. ההשתתפות בפעילות אינה כרוכה בתשלום (מלבד 10 ₪ למיכל עצמו) , אין צורך בהרשמה מראש.

בית האשל צילום: קק


טיולי אושפיזין ביער

קק"ל מזמינה אתכם ליהנות מטיולים מודרכים במהלך חוה"מ סוכות בין התאריכים 15-17.10 בשעה 10:00. הטיולים יימשכו כשלוש עד ארבע שעות, וישולבו במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

הטיולים הינם בעלות סמלית של 10 ₪ למשתתף (עד 40 ₪ למשפחה), וההשתתפות בהם מותנית בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

אל נחל באר שבע ומצפה בית אשל
יום שלישי 15.10.19 ט"ז תשרי תש"ף בשעה 10:00

נסייר לאורך נחל באר שבע, פארק אקולוגי המושך מבקרים מכל העולם.  נבקר במצפה בית אשל, אחד מ"שלושת המצפים" שהוקמו בקיץ 1943 והיוו את תחילת ההתיישבות החלוצית בנגב.

אל חורבת עניים ושביל המתקנים ביער יתיר
יום חמישי 17.10.19 י"ח תשרי תש"ף בשעה 10:00

נטייל ביער יתיר שהוא היער הנטוע הגדול בישראל בו למעלה מארבעה מיליון עצים מסוגים שונים. נטייל לחורבת ענים בה עשרות מערות ששימשו בימי קדם מרתפים ומחסנים ושרידי בית כנסת קדום. נסיים בבית היערן ששימש בעבר מטה לצוות המקצועי של יער יתיר ומקום מגורים לעובדי היער ובני משפחותיהם.

צפרתון- מרתון הצפרות של קק"ל

יערך בחול המועד סוכות בין השעות 9:00-14:00 במקומות הבאים:

פעילות במרכז שדה יתיר צילום: דודו גרינשפן


15.10 באגם ירוחם, 16.10 אגמון החולה, 17.10 אגמון חפר.

בכל אחד מהאתרים יתקיימו שלל פעילות למשפחות – סיורי צפרות, הדרכות טיבוע, מְסַפֵּר צִיפּוּרִים, מופע מעוף של בועות סבון, סדנאות יצירת ציפורים, תיפוף על כלים ממוחזרים ועוד. הכניסה חופשית

ישראל התברכה במגוון אדיר של מיני בעלי כנף המאכלסים את הנופים המגוונים שלה, והחולפים דרכה בכמויות עצומות פעמיים בשנה: בדרכם לאפריקה בסתיו, ובחזרה לאתרי הקינון במזרח-אירופה ומערב-אסיה באביב. בין הציפורים שמגיעות לבקר אותנו בסתיו ו"ישתתפו" באירועי הצפרתון אפשר למצוא: עגורים אפורים, שקנאים, שלדגים גמדיים, עיטי חורש, חסידות לבנות, חסידות שחורות, בזי ערב, שרקרקים גמדיים, פרנקולינים שחורים, דאות שחורות כתף, שלדגים  לבני-חזה, ועוד מינים רבים  של עופות מרהיבים ביופיים.

זאת השנה השנייה שמקיימת קק"ל את הצפרתון- מרתון הצפרות, בשיא עונת נדידת הציפורים. במטרה לחבר את הקהל הרחב אל אחד מאוצרות הטבע של מדינת ישראל – הציפורים.

המרתון יתחלק למרתון צפרים מקצועיים שמתקיים במשך 24 שעות בכל רחבי הארץ, במהלכו הצוותים ינסו לזהות ולאתר את מיני הציפורים. כל אחד מחברי הצוות הזוכה בתחרות יזכה במשקפת יוקרתית.   ההשתתפות בחינם מותנת בהרשמה מראש : http://www.kkl.org.il/about-us/forms/birdathon-form/

מרתון צלמי ציפורים-בשנים האחרונות צילום ציפורים מהווה את אחד התחומים המרתקים והמאתגרים ביותר בעולם הצילום. בתחרות צילום הציפורים של צפרתון קק"ל נדרשים הצלמים להפיק תמונה מנצחת של ציפור בתוך מסגרת זמן של 48 שעות מוגדרות מראש. התחרות נערכת בשיתוף אגודת צלמי הטבע בישראל, והתמונות הטובות ביותר יוצגו בתערוכה שתוצג במסגרת אירועי הפתיחה של מרכז המבקרים החדש באגמון החולה, שיפתח בחודש נובמבר הקרוב. הצלם או הצלמת שינצחו בתחרות יזכו בפרס יקר ערך.  ההשתתפות בחינם מותנת בהרשמה מראש : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6AODhup0DQEhZ98QaeAxdkZGJDsr1rWpX3r8aTghUQxTZ8A/viewform

הפנינג בגילת לכל המשפחה

בתאריך 17.10 בין השעות 10:00-14:00, יתקיים הפנינג בגילת עם שחקני תיאטרון בסיפור מסיבת התה, שומרי היער, מופע קרקס, סדנאות ואומני שטח.

מותנה בהרשמה מראש במוקד קו ליער ובעלות של 10 ₪                                                                                                 

תחנות מידע של קק"ל

קרן קימת לישראל מציבה עבור הקהל הרחב תחנות מידע המפרטות אודות מסלולים ואתרים של קק"ל ברחבי הארץ. התחנות יוצבו בימים 15-18.10.19 בין השעות 09:00-16:00

בדרום- יער המלאכים, יער להב, יער שרשרת, פארק אופקים, פארק גולדה, מיתר / יתיר, חניון באורתיים, פארק בן גוריון

הקמת סוכות כשרות: יוצבו במרחבים בחול המועד סוכות- הכניסה חופשית

לאורך כל חופשת חול המועד סוכות, קרן קימת לישראל תציב באתרי קק"ל ברחבי הארץ סוכות כשרות לנוחיותכם.

בדרום- גילת, יער שרשרת, יער המלאכים, יער להב, פארק ספיר, פארק גולדה, יער מיתר, פארק ירוחם, בית אשל, פארק בן גוריון

תגובות

End of content

No more pages to load