• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תאטרון מאותגר

עונה מאתגרת עומדת בפני תיאטרון ב"ש, לאור מצב התיאטראות בארץ. לדברי שמוליק יפרח, נעשו כמה וכמה צעדים כדי למנף את התיאטרון באמצעות פרויקטים ורעיונות חדשים.

עונה מאתגר עומד בפני תאטרון באר שבע (צילום: עבור תאטרון באר שבע)

תיאטרון באר שבע יפתח את העונה ב-12.11.19בהפקת ענק שהיא קו פרודוקציה עם הבימה – "זורבה היווני". מדובר  בעיבוד לספרו של ניקוס  קאזאנצאקיס מאת שחר פנקס ומשה קפטן, כשהבמאי יהיה נתן דטנר. שני התיאטראות אשר מצבן הכספי אינו מרקיע שחקים, החליטו להוזיל עלויות לטובת הפקה גרנדיוזית משותפת עם  השחקנים : נורמן עיסא בתפקיד זורבה, סנדרה שדה, תום אבני, אמיר קריאף ועוד  כמו כן , ישתתפו בהפקה ארבעה גודמנים – בוגרי בית הספר למשחק של המחזור האחרון. זו הפעם הראשונה שהתיאטרון קולט ארבעה שחקנים "טריים" בבת אחת כחלק מהמגמה להשאיר בעיר כמה שיותר שחקנים.

העונה החדשה תתאפיין בכמה הצגות מקוריות כמו "לא משלנו" – קומדיה ישראלית שנונה  עם גבי עמרני בן ה-84 ומוטי גלעדי, שניהם בתפקידים הראשיים. גם "הדירה של רוזה", היא מחזה מקורי  פרי עטם של איה קפלן ושחר פנקס, מדובר בדרמה משפחתית מרגשת. גדי רול שהחל דרכו בתיאטרון באר שבע וחזר אליה בזמנו, כמנהל, יגיע הפעם כבמאי, לביים את "ברווז הפרא" , המחזה על פי הנריק איבסן. הנהלת התיאטרון מבטיחה שמדובר בעבוד מרתק של רוברט אייק לדרמה המשפחתית.

הבא אחריו מימין תום אבני נתן דטנר אדוה עדני צילום מעיין קאופמן


את ההצגה הרביעית , אף היא מקורית, שתוצג בבכורה עולמית – "דרך השלום", כתב שי גולדשטיין, על פי " האכארנים" של אריסטופנס. השואה, אשר עלינו לזכור ולהזכיר אותה תמיד, תוצג במחזה "זינגר"  שיספר את סיפורם של שלושה ניצולי שואה, ביניהם זינגר שהופך מפליט מושפל לאיל הון רב כוח.

הרפרטואר החדש נוגע גם בנושא הכאוב של מסורבות הגט והוא יתבטא בהצגה "מותרת לכל אדם" – על מאבקה הקשה של  אישה, אחת  מאלפים שבעלן מסרב להתגרש מהן ומתעלל בהן ללא רחם.

ב-27.10 ימשיך התיאטרון בהעלאת המחזה המקורי, "הבא אחריו" בהשתתפותו של נתן דטנר בתור דוד המלך, על מנהיג שמסרב לוותר על כס המלוכה, ואם זה מזכיר לכם מישהו, אז לא בכדי.

לדברי שמוליק יפרח, מנכ"ל התיאטרון הוא נקרא לדגל, על מנת למנף את התיאטרון שנמצא במצב כלכלי קשה (כמו רוב התיאטראות),  ועל מנת לחשוב על דרכים יצירתיות להפקת מחזות אטרקטיביים ולשילוב התיאטרון בכמה שיותר פרויקטים קהילתיים  ואחרים. ואכן, לדברי יפרח, מדובר בעונה מאתגרת שבה הוא עשה מאמצים לדייק בבחירת הרפרטואר ולהימנע מהצגות שעלולות לא להיות כלכליות "אנחנו פשוט משתדלים לא לעשות דברים ניסיוניים ולא כלכליים, אך יחד עם זה כן לעשות דברים מקוריים עם אמירה חברתית בלי לחשוש מעימות עם נושאים רגישים", הוא אומר.  בימים אלה עובד התיאטרון על הקמת להקת שחקנים צעירים, בוגרי גודמן שיעשו פעילות קהילתית ויקבלו הזדמנות ליצור דברים מקוריים. הלהקה תפעל באולם 3 הקטן, כשמה שייבחר על ידי ההנהלה ישתלב ברפרטואר של התיאטרון. אגב, השחקנים יחויבו לגור בבאר שבע. באולם שלוש יתארחו גם הפקות מחוץ לבאר שבע. יפרח מציין את הכותבים הכישרוניים שנמצאים בתיאטרון כדוגמת שחר  פנקס ,אשר יכולים לספק מחזאות מקורית ומעניינת. בנוסף לדברי יפרח יש בכוונת התיאטרון לשתף את הקהל בבחירת מחזות וכן לדאוג שבוגרי בית הספר למשחק יוכלו להשלים לימודים לתעודת הוראה, לשם כך, הקים יפרח לראשונה בבאר שבע, וועדת חינוך לתיאטרון  בהשתתפות אמירה חיים, חיה אבני ורחל אניסמן.  מקום אגודת הידידים אינו נפקד וגם על העצמתם וטיפוחם, יושם דגש, כך על פי שמוליק יפרח.

תגובות

End of content

No more pages to load