• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זורבה היווני

אהבת חיים, צבעוניות, חושניות וקצב – כל אלה נמצאים במוסיקה של מיקיס תאודורקיס, שנכתבה בשנת 1964 לסרט "זורבה היווני". הסינפונייטה הישראלית ב"ש מזמינה אתכם לטיול ססגוני ברחבי יוון עם 85 אמנים על הבמה.

אפרודיטי זמרת זורבה היווני בסינפונייטה צילום: וסיליס פסארוס

נגני התזמורת יבצעו את המוסיקה המופלאה עם סולני בוזוקי ווירטואוזים, הזמרת אפרודיטי קמפלי ומקהלת הקיבוץ הארצי, בהנחייתו של המגיש והשדרן ירון אנוש ובניצוח יובל בן עוזר.

בקונצרט הראשון לעונה ה-47 בסדרה "צלילים מהגלובוס" תבצע הסינפונייטה הישראלית באר שבע מוסיקה של זורבה היווני מאת מיקיס תאודורקיס. על הקונצרט ינצח יובל בן-עוזר וינחה העיתונאי ואיש הרדיו ירון אנוש.

המוסיקה שכתב המלחין היווני מיקיס תאודורקיס לסרט "זורבה היווני" בשנת 1964 זכתה לפופולריות רבה לא מעט בזכות ריקוד הסיום אותו ביצע אנטוני קווין, אך היא כוללת למעלה משעה של מוסיקה יפהפייה ששימשה כפס- הקול לסרט.

הסרט מבוסס על ספרו של ניקוס קזנצקיס, המתאר את המפגש בין ג'ון, אינטלקטואל המחפש לשנות את חייו הקרים והסטריליים בעולם שכולו ספרים, לבין זורבה, גבר יווני מסתורי ומלא חיים. פגישתם המקרית מביאה את ג'ון לקחת את זורבה כמנהל העבודה במכרה אותו הוא מנסה להפעיל באי כרתים והופכת לחברות חיים אמיצה. במהלך תקופתם המשותפת מגלה האינטלקטואל, השקוע בכתבי בודהא וניטשה, את החיבור להנאות הפשוטות, לאדמה, לטבע ולבני האדם. כפי שכותב ג'ון בפרולוג: "ניטשה לימד אותי להמיר את האומללות בגאווה וזורבה לימד אותי לאהוב את החיים ולא לפחד מהמוות". הסרט זכה להצלחה עצומה ולא פחות ממנו, המוסיקה שכתב תאודורקיס, אשר מטיבה להעביר את החיות, האנרגיה ואת פסיפס החיים היווני הכפרי. מאוחר יותר הרחיב ועיבד תאודורקיס את פס- הקול לבלט. המוסיקה כוללת שירים שונים שכתב תאודורקיס תוך שימוש במקהלה ובזמרת סולנית ומוסיקה תזמורתית מגוונת, ששיאה בריקוד הסיום. את המוסיקה מלווה ירון אנוש בקטעים מתוך הספר.


ירון אנוש (צילמה: מגי אוחיון)על האמנים המשתתפים בקונצרט

יובל בן-עוזר

בוגר האקדמיה על שם רובין בירושלים וביה"ס למוסיקה של אוניברסיטת אינדיאנה בארה"ב. שימש מנצח המקהלה בהפקות התזמורת הפילהרמונית בניצוחם של זובין מהטה, קורט מזור ודניאל בארנבוים, ניצח על התזמורות החשובות בארץ והוזמן כמנצח אורח לאירופה ולדרום אמריקה. הוא גם המנהל המוסיקלי של האנסמבל הקולי החדש עימו הוזמן להשתתף בפסטיבלים בגרמניה, בצרפת, בקוריאה ובאיטליה וזכה בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות במלטה, ספרד ובלגיה. מרבה לערוך סדנאות ולהרצות בפני מנהלים בארגונים עסקיים בארץ ובעולם, במסגרת תוכנית ארגון ייחודית המשלבת ניצוח ותובנות ארגוניות. מגיש תוכנית "מקהלות" בקול המוסיקה.

ירון אנוש

עיתונאי ואיש רדיו, משדר ברשת ב' של "קול ישראל" את התוכנית  "קול שישי"  ואת  "המדור לחיפוש קרובים". התגורר עם משפחתו במשך שנה באי קורפו ונחשב מומחה ליוון ולתרבותה. בין תפקידיו בעבר: יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, חבר נשיאות מועצת העיתונות וכן שימש כנציג עיתונאי ישראל בהנהלת הפדרציה העולמית של העיתונאים.

אפרודיטי  טסיטסו– קמפלי  Afroditi Tsitsou -  Kampeli)     )     

זמרת ילידת יוון 1990. בשנת 2012 סיימה לימודים ביוון במסלול ביולוגיה ובשנת 2013 עברה לישראל להמשיך בלימודי דוקטורט במכון וייצמן. במקביל החלה בשיעורי פיתוח קול אצל יוסף הדר, אשר השפיע רבות על הסגנון הווקאלי שלה.  הופעתה הבימתית הראשונה כסולנית התקיימה בשנת  2017 עם אנסמבל כלי הפריטה  "שפיה" בניהולו המוסיקלי של המלחין והמנצח רמי בר דויד. שיתוף הפעולה האמנותי עם האנסמבל הוביל לסדרת מופעים מוצלחים בסגנונות מוסיקליים מגוונים, החל ממוסיקה יוונית ולדינו עד מוסיקה צרפתית ומוסיקה קלאסית ופולק.  לאחרונה הוציא האנסמבל בשיתוף אפרודיטי תקליטור בשם: "החיים יפים". האלבום זכה לחשיפה תקשורתית בתכניתו של העיתונאי ושדרן הרדיו ירון אנוש, ואפרודיטי זכתה לתגובות נלהבות בקרב מאזיני התוכנית.

ישראל יפרח - קרדיט צלם אבשלום לוי

מקהלת הקיבוץ הארצי

מקהלת הקיבוץ הארצי נוסדה בשנת 1958. זמריה הם אנשי קיבוצים מרחבי הארץ. מופיעה בקונצרטים רבים במרכזים מוסיקליים ברחבי הארץ, ברפרטואר א-קפלה מגוון מתקופות שונות ובקונצרטים תזמורתיים. הופיעה עם התזמורות החשובות בארץ, בניצוחם של גדולי המנצחים ובהם ג'יימס לוויין וזובין מהטה. סיוריה הרבים בחו"ל כוללים הופעות והקלטות בארצות-הברית, בגרמניה, בצרפת, בפולין, בהונגריה, בשוודיה, באוסטריה, בהולנד, בליטא, בלטביה וסיור קונצרטים בקוריאה וביפן. זכתה בפרס הביצוע המצטיין של יצירה ישראלית, מטעם המועצה הציבורית לתרבות ואמנות. המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה מאז 1990 הוא יובל בן-עוזר.

ישראל יפרח  

ישראל יפרח הוא נגן בוזוקי וירטואוז מהשורה הראשונה; מלחין, מבצע והמייסד של בית הספר הישראלי לבוזוקי.במסעו המוזיקלי הופיע בהרכבים רבים ומגוונים ביניהם תזמורת ירושלים מזרח ומערב ושיתוף פעולה עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. כנגן בוזוקי, ליווה יפרח שורה ארוכה של זמרים ידועים ביניהם:  איציק קלה, טריפונס, ענק הזמר היווני דימיטריס באסיס ועוד רבים וטובים. האהבה, הניסיון והמקצועיות בתחום הביאו את יפרח להקים את בית הספר הישראלי לבוזוקי בו הוא מלמד נגינה בשיטה ייחודית, אשר פותחה לאחר מחקר וניסיון מוזיקלי רב-שנים אודות המוזיקה היוונית העשירה.

משתתפים:

יובל בן-עוזר, מנצח

ירון אנוש, מנחה ומספר

אפרודיטי טסיטסו- קמפלי, זמרת (יוון)

ישראל יפרח, בוזוקי

מקהלת הקיבוץ הארצי

21 בספטמבר 2019 מוצ"ש בשעה 21:00

באולם המשכן לאמנויות הבמה באר-שבע

טל' להזמנת כרטיסים: 08-6266422

תגובות

End of content

No more pages to load