• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קונצרט גאלה עם הכנר הבינלאומי ואדים רפין

הסינפונייטה הישראלית באר שבע פותחת את העונה ה-47 בקונצרט עם אחד מגדולי הכנרים בעולם

ואדים רפין כנר (צילום: סשה נוסוב)

בתכנית:

מוצרט: האימפרסריו, פתיחה, ק' 486

ברוך :קונצ'רטו לכינור מס' 1 בסול מינור, אופ' 26

סן-סנס: רונדו קפריצ'יוזו לכינור ולתזמורת, אופ' 28

מנדלסון: סימפוניה מס' 3 בלה מינור, אופ' 56 ("הסקוטית")

העונה החדשה של הסינפונייטה הישראלית באר שבע תפתח בהשתתפות הכנר הבינלאומי ואדים רפין שנחשב אחד הכנרים הטובים והמוערכים ביותר בעולם.  הכנר יהודי מנוחין אמר עליו "ואדים רפין הוא הכנר המושלם והטוב ביותר שיצא לי לשמוע מעולם"

עלייתו המטאורית של רפין התחילה כבר שהיה בן 11 בלבד. רפין רכש מוניטין עולמי ככנר מדויק, וירטואוז שמביא לכל ביצוע  את הניצוץ הנוסף, את האינטרפרטציה שנוגעת בלב הקהל ומשאירה אותנו מרותקים ונפעמים לאורך כל היצירה. רפין ידוע ככנר המגוון בכינורות עליהם מנגן. רפין ניגן עם השנים בכינורות מדהימים, כאשר החליף לא מעט דגמי סטרדיבריוס בהשאלה, לבין גוורינרי. כיום הוא מנגן על גוורינרי דל ג'וזיו משנת 1743.  צלילו של רפין על כל אחד מהכינורות שהיו ברשותו - מלא, ניטראלי מאד מבחינת קשת ונוטה לחמימות.

רפין יחד עם המנהל המוסיקלי של הסינפונייטה מאסטרו ניר קברטי והתזמורת יבצעו יצירות של מוצרט, ברוך סן-סנס ומנדלסון שהבולטת ביניהם היא  קונצ'רטו לכינור מס'1 בסול מינור יצירה שנחשבת לאחד מנכסי צאן הברזל של רפרטואר המוסיקה הרומנטית. הקונצרט, שבוצע לראשונה ב- 1868, הפך מאז להיות אחד האהובים על כנרי תבל והוא מבוצע באופן נדיר בקונצרטים של תזמורות ברחבי העולם.

מאסטרו ניר קברטי מספר על הבחירה ברפין " זו השנה השנייה שלי כמנהל מוסיקלי של התזמורת והיה לי חשוב מאוד לפתוח את העונה בקונצרט גאלה עם אחד מגדולי הכנרים בעולם. אחרי שהופיע עם מיטב התזמורות בעולם מברלין ווינה ועד טוקיו וניו יורק – אנו שמחים לארח אותו לראשונה בבאר שבע. הבחירה להביא כנר כמו רפין היא גם הצהרה חשובה – הסינפונייטה מושכת אליה סולנים בינלאומיים שמגיעים עד באר שבע ואנחנו עוד נראה את זה בהמשך העונה. העונה הזאת אנחנו מתכוונים להוכיח שלא צריך לעזוב את באר שבע כדי לראות עולם"

מוצ"ש 7 בספטמבר 2019  בשעה 21:00

במשכן לאמנויות הבמה באר-שבע

ניר קברטי, מנצח

ואדים רפין, כינור (רוסיה/בלגיה)

מחיר כרטיס לקונצרט:  300

משרדי הסינפונייטה: 08-6266422

תגובות

End of content

No more pages to load