• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משכן התכלת מקיים מערך חינוך והדרכות

חברת משכן התכלת לייצור טליתות ותפילין הכריזה על הקמת מערך הדרכה וחינוך כחלק ממרכז המבקרים במפעל בבאר שבע. כחלק מהמהלך, מדריך השייך למחלקת החינוך בחברה ילווה את תלמידי כיתות ז' בשנת הבר-מצווה

שלמה אברהמי במרכז המבקרים במשכן

מרכז המבקרים של חברת משכן התכלת בבאר שבע הפך למקום מועדף על קבוצות ובתי ספר בשנת הבר-מצווה. כחלק מסיורי הבר מצווה בירושלים, תלמידים רבים עוברים גם במשכן התכלת כדי ללמוד על התהליך ההנדסי של יצירת הטלית והתפילין.

כעת, הודיעו במשכן התכלת על הקמת מערך חדש שיתן מענה לאותם התלמידים וילמד אותם על שני המוצרים הנחוצים כדי לעלות לתורה בגיל הבר-מצווה. יהודה הראל, מורה ואיש רוח מבאר שבע, ינהל את המחלקה החדשה וידאג לליווי והדרכה במהלך שנת הבר-מצווה.

במשכן מתכננים לקיים שיעורים מקדימים על תהליך הייצור של הטלית והתפילין ורק לאחר מכן להביא את התלמידים לסיור במפעל. במהלך הסיור יראו התלמידים את התהליך ההנדסי והשילוב בין מכניקה לעבודה ידנית הנדרשים ליצירת הטלית, לצד תהליך העבודה הידני ליצירת התפילין.

"המטרה שלנו היא להגיע לכל תלמיד ותלמידה וללמד אותם על תהליך הייצור והסיפור של שני מוצרים מרכזיים ביהדות, במיוחד בגיל הבר-מצווה" סיפר שלמה אברהמי, מנכ"ל חברת משכן התכלת. "לצערי ילדים רבים גדלים בניתוק מהטלית והתפילין ואנו רוצים להראות להם את הצד מעבר להלכה ולמצוות. אלא את תהליך הייצור, את העבודה הידנית וכמובן את ערכי העבודה הציונית למען יהודי העולם. אני מאמין שדרך זו היא שילוב בין החילוניות לבין המסורת וכך כל אחד יוכל למצוא לעצמו משהו אחר להתחבר אליו ביהדות".

תגובות

End of content

No more pages to load