• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גלריית טרומפלדור מציגה, לב סירקין: אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי

התערוכה "את קשתי נתתי", תערוכת יחיד של האמן לב סירקין בגלריית טרומפלדור בעיר העתיקה בבאר שבע, מציגה את ארבעים שנות יצירתו של סירקין בארץ ישראל דרך מכלול גדול של עבודות בהן רישומים, ציורים ועבודות קיר

הקשת. 1974, פסיפס קרמיקה, ירושלים (צילום: מיכאל עמר)

המחלקה לאומנויות של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, גלריה טרומפלדור ועיריית באר שבע – החברה הכלכלית באמצעות מינהלת העיר העתיקה והתיירות גאות להציג את תערוכת היחיד של לב סירקין (2012-1929) "את קשתי נתתי". התערוכה מציגה את ארבעים שנות היצירה של סירקין בארץ ישראל ואת השינויים שעבר לאורך השנים.

הפתיחה  22/11/18  בשעה 18:30

נעילת התערוכה – 3/3/19

עיקר יצירתו של סירקין בישראל הייתה בתחום הפסיפס המונומנטלי, שאותה בחר למקם במרחבים ציבוריים. סירקין יצר למעלה מ-25 עבודות קיר גדולות הממוקמות בכל רחבי הארץ, בין השאר על חזיתות של בניינים, במבואות של מוסדות להשכלה גבוהה, על קירות של מפעלים ובבתי כנסת. בתערוכה, אותה אצרה דינה גרוסמן, מוצגים רישומים, ציורים ועבודות קיר אשר מוצגות בפעם הראשונה בחלל מוזיאלי וזאת מתוך הרצון לעורר את ההכרה באמנות הקיר במרחב הציבורי ואת חשיבותה ושימורה.

לב סירקין נולד במוסקבה, וגדל בבית יהודי מסורתי וציוני. הוא למד בפקולטה לאמנות מונומנטלית באקדמיה ע״ש סטרוגנוף במוסקבה והיה חבר הוועד העליון של איגוד אמני מוסקבה. בשנת 1972 עלה סירקין לארץ והתיישב בירושלים, ובכך הגשים את חלומו לפתוח דף חדש כאמן יהודי בישראל. מלחמת יום הכיפורים, הייתה נקודת מפנה בחייו וביצירתו של סירקין. בעקבותיה הוא יצר סדרה של שישה עשר רישומים בדיו שחור על נייר שנכרכו יחדיו לאלבום לו העניק את השם חזון בעת קרב. הרישומים, שיוצגו בגלריה, מעלים שאלות עמוקות לגבי זהות, מלחמה, תקוה, ועתידו של העם היהודי.

שמה של התערוכה, "אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי" לקוח מפסוק בספר בראשית (ט, יג) ונמצא גם בתחתית היצירה הקשת אותה יצר סירקין בירושלים בשנת 1974- יצירה זו מעבירה מסר של שלום לארץ השסועה אחרי מלחמת יום כיפור. הקשת של סירקין היא מסר תנ"כי על-זמני של אמונה ותקווה: עתיד טוב יותר מצפה לנו בארצנו, תקווה לשלום בארץ. התערוכה מוצגת במבנה הייחודי של גלריית טרמפלדור בעיר העתיקה בבאר שבע, המעניק לתערוכה ולדרך שעבר סירקין נדבך אומנותי נוסף.

  • גלריית טרומפלדור: מרכז אמנות, העיר העתיקה באר שבע

פתוח בימים: ד' בין השעות 17:00-10:00, ה' בין השעות 18:00-11:00, ו' בין השעות 13:00-09:00
"גלריית טרומפלדור: מרכז אמנות", רחוב טרומפלדור 19, באר שבע

תגובות

End of content

No more pages to load