• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היום ה"קרבי" של הסינפונייטה של באר שבע

ניר קברטי (צילום: דיאגו מיטלברג)

את יומו הראשון כמנצח של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע בפתח העונה ה-46 שלה, פתח המאסטרו החדש של התזמורת, ניר קברטי,  באופן הכי "קרבי" שאפשר להעלות על הדעת. את שבת בבוקר עשו המנצח וחברי התזמורת בשבת תרבות במועצה האזורית אשכול. לא בכל יום מתחיל מופע וראיון עם מנצח ותזמורת בתדרוך על מה עושים ברגע שתפרוץ אזעקה. ואכן בוקר שבת היה עמוס בצפירות "צבע אדום" וירי טילים מרצועת עזה לעוטף.

במוצאי השבת כבר לבשו חברי התזמורת והמנצח את החליפות המתאימות והתכוננו לקונצרט פתיחת העונה ה-46 במשכן האמנויות באולם מלא מפה אל פה במנויי התזמורת ואורחים רבים. הקונצרט המיוחד בא לציין 70 שנה לשחרור באר-שבע ומאה שנה להולדתו של המנצח האגדי לאונרד ברנשטיין. כזכור מיד עם שחרור באר-שבע ב-1948, התכנסו כחמשת אלפים הלוחמים שלחמו למען שחרור העיר לקונצרט חגיגי מיוחד בניצוחו של לאונרד ברנשטיין הצעיר, שכבר אז שמו הלך לפניו.

סינפונייטה ישראל גרניט, קלאודיה צובל, ניר קברטי, זאב גרוזבינסקי (צילום: דיאגו מיטלברג)

ואכן התזמורת בניצוחו של ניר קברטי ניגנה את שלוש היצירות שניגנה הסינפונייטה הישראלית אז ב-1948 תחת שרביטו של ברנשטיין. את נאומו  של יו"ר ההנהלה הציבורית של הסינפונייטה מאיר אנגלרט בפני הקהל הרב שמילא את האולם קטעה ברכה מצולמת ששלחה בתו של המנצח האגדי, ג'יימי ברנשטיין, שנשלחה מביתה בארה"ב. באולם עצמו היו כמה לוחמים לשעבר, נציגים של חמשת אלפי הלוחמים ששמעו אז את הקונצרט של ברנשטיין. שלושה מהם ישראל גרניט, דר' רות מלמד וזאב גרוזבינסקי סיפרו על ההתרגשות הרבה ששררה בקרב הלוחמים ב-48' בעת שישבו בעיר העתיקה של באר-שבע וצפו בתזמורת ובמנצח המהולל.

מנכ"לית התזמורת קלאודיה צובל, שזו לה הפעם הראשונה שהיא משיקה קונצרט פתיחה, אמרה בפתח הקונצרט כי האירוע כולו מעורר התרגשות בין היתר בגלל התחושה של סגירת מעגלים נהדרת בין העבר לעתיד. בין ציון 70 שנה לשחרור באר-שבע לבין הדרך החדשה והמבטיחה שבה התזמורת החלה לצעוד השבוע.

עופר סלע מאיר אנגלרט יאיר נגיד ואורן אהרוני (צילום: דיאגו מיטלברג)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load