• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להקת הבלט הלאומי של גיאורגיה במופע חגיגי בבאר שבע

ביום שלישי, ה-20 בפברואר, תפויע במשכן אמנויות הבמה להקת הבלט עטורת התשבוחות של גיאורגיה

להקת הבלט של גיאורגיה (צילום: Lado Vachnadze)

להקת הבלט הלאומי של גיאורגיה המציינת 176 שנים להיווסדה - היא הלהקה ממנה יצאו שני הרקדנים והכוריאוגרפים הגדולים של המאה ה-20 ג'ורג' בלנשין (George (Balanchine ו-ווכטאנג  קבוקיאני  (Vakhtang Chabukiani). כיום עומדת בראש הלהקה הפרימה בלרינה הידועה  נינה אנניאשווילי , גאוותה הלאומית של גיאורגיה ומי שהיתה הפרימה בלרינה של בלט בולשוי, תיאטרון המחול האמריקאי ABT והבלט המלכותי בלונדון.

הלהקה השוכנת בבית האופרה המפורסם של טביליסי, היא להקה רפרטוארית המשלבת יצירות מופת בסגנונות קלאסי, ניאו קלאסי ועכשווי מאת כוריאוגרפים יידועי שם. זו הלהקה היחידה בעולם (מלבד הניו יורק סיטי בלט) שקיבלה אישור גורף מ ג'ורג' בלאנשיין- לבצע את כל הרפרטואר שלו .

מאז החלה נינה אנניאשווילי, לנהל אמנותית את הלהקה בשנת 2004 היא נוסקת לגבהים וזוכה לביקורות מהללות בכל מקום בו היא מופיעה. בשל הנהגתה הדינמית והרפרטואר המגוון התווספו ללהקה רקדנים וירטואוזיים גם יפן , אנגליה ורוסיה והיא הפכה ללהקה בינלאומית מבוקשת בעולם. 

בלט גיאורגיה (צילום:  Lado Vachnadze)
אנניאשווילי נולדה בשנת 1963 בטביליסי שבגאורגיה הסובייטית. כילדה שחלתה רבות, המליצו רופאיה שתעסוק בספורט. היא החלה להתאמן בהחלקה על הקרח ובשנת 1973 הייתה לאלופת החלקה על הקרח לצעירים,   וב-1976, נמנתה עם תלמידיה של נטליה זולוטובה.

ב -1978 התקבלה ללימודים בבולשוי וב-1981 התקבלה ללהקת הבולשוי. תוך שנתיים הפכה לסולנית בלהקה ובין השנים 1987-2004 היא הייתה הפרימה בלרינה של הבולשוי של מוסקבה.

משנת 1986, בתקופת הגלסנוסט של מיכאיל גורבאצ'וב, קיבלה אננשווילי אישור לרקוד גם מחוץ לברית המועצות. היא היתה הרקדנית הסובייטית הראשונה שהופיעה כאמן אורח עם להקת הבלט של ניו יורק סיטי. בהמשך כרקדנית ראשית בבלט המלכותי בלונדון ובתיאטרון המחול האמריקאי  American Ballet  בניו יורק .

צפו בוידאו של הבלט הלאומי של גיאורגיה
​​​​​​​
בישראל תופיע הלהקה בתוכנית מגוונת של יצירות מופת בביצוע 26 רקדני הלהקה :

"הברבור הגווע " The Dying Swan  מאת פוקין / סנסאנס , בביצועה המפורסם של הכוכבת נינה אנניאשווילי. "סגאלובלי"   Sagalobeli  מאת יורי פוסוקוב, כוריאוגרף הבית של הבולשוי, מחול ססגוני למוסיקה עממית גרוזינית.

"6 מחולות"    Sechs Tanze מאת  יירי קיליאן / מוצרט, יצירה תיאטרלית ומלאת הומור, תלבושות תקופתיות שהפכה ל״קלסיקה של המחול המודרני״ .

"סרנדה" מאת בלנשין / צ'ייקובסקי.


משכן אמנויות הבמה באר שבע  - 20.2.18 , יום שלישי , שעה 20:30 . מחיר כרטיס : 299-239 ₪

כרטיסים:  8557*  ,  www.mishkan7.co.il

תגובות

End of content

No more pages to load