• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"הדים": האמן שעבר אירוע מוחי בתערוכה חדשה

בתיאטרון הפרינג' בבאר שבע נפתחת היום תערוכה חדשה- "הדים", מאת אורן רז, המציגה את יצירותיו של האמן, אשר חווה בילדותו אירוע מוחי קשה שהותיר את סימניו עד היום

ציור של ברוס ספרינגסטין, אורן רז (צילום: נועה גורן)

לאמן יש סיפור חיים מיוחד ובלתי רגיל. בילדותו חווה אירוע מוחי קשה, אשר הותיר את סימניו עד היום מבחינת קשיים מוטוריים, דיבוריים ותקשורתיים. כאשר משוחחים עם אורן יש להתאזר בסבלנות, שכן הוא צריך זמן על מנת לבטא את קולו, אולם מרגע שמקשיבים לו, נדהמים מרמת האינטלקט, הידע, הרגישות והחדות הניכרים בו. אורן חי בביתו שבבאר שבע והולך למרכז יום. הוא למד אמנות במשך שנתיים במכללת קיי, ומאז הציג תערוכות במקומות שונים לרבות בית האמנים של באר שבע (שם הציג לפחות שלוש פעמים שונות).

אוצר התערוכה אורי פרץ והאמן אורן רז (צילום: נועה גורן)

אורן רז מספר על התערוכה: "מבחינתי ומנקודת המבט שלי, החיים שלנו כבני אדם משאירים עקבות בצורת ריחות. אך לפעמים אנו נתקלים בעקבות על סמך הדי החיים, כמו מכונית שנוסעת על אדי הדלק. החיים חולפים במקומות סגורים בעוצמה כזאת שהם כמו צעקה במקום סגור אשר חוזרת מהקירות בהדים בלתי נפסקים. כשהייתי ילד עברתי אירוע מוחי קשה אשר נשמע כמו צעקה, ובגלל שהייתי ילד קטן, מה שחוויתי מכך זה הרבה הדים."

חלק גדול מעבודותיו של אורן נעשות בחופש מוחלט ובזכות דמיונו המפותח, ללא סקיצות על בדי קנבס ובפורמטים שונים. אורן חי את האקספרסיוניזם המופשט; במשיכות מכחול ובהנחות עזות וצבעוניות, הוא פותח בפני הצופה עולם תוכן שאותו הוא בוחר לקחת ולפרש לעצמו. אורן מפרק את המבנה הטבעי של הדמויות עד כדי הפשטה וגרוטסקיות.

הפשטה וגרוטסקיות. מציורי אורן רז (צילום: יחצ)

התערוכה תפתח היום (ה') בשעה 19:00 בתיאטרון הפרינג', באר שבע.

תגובות

End of content

No more pages to load