• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאסטרו ניר קברטי מונה למנהל המוסיקלי של הסינפונייטה

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע הודיעה כי החל מהעונה הבאה מאסטרו ניר קברטי ישמש כמנהל המוסיקלי של התזמורת.

ניר קברטי עם תזמורת סנט ברברה (קרדיט צילום: דויד באזמור)

מאסטרו ניר קברטי (49) יתחיל את תפקידו כמנהל המוסיקלי של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע החל מהעונה הבאה וכבר בימים אלה עובד על הרפרטואר החדש של התזמורת. קברטי התחיל את דרכו בלימודי פסנתר באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב ובמקביל למד ניצוח באופן פרטי אצל המלחין והמנצח פרופ' נועם שריף, ולאחר מכן השלים בהצטיינות תואר שני בניצוח בבית הספר הגבוה למוסיקה בוינה. קברטי התחיל את דרכו המקצועית כפסנתרן ומנצח במקהלת האופרה הממלכתי של וינה. בשנת 2000 התמנה לתפקיד עוזר המנהל המוסיקלי בתאטרון המלכותי של ספרד במדריד, והחל בשיתוף פעולה הדוק עם בית האופרה של פירנצה – מאג'ו מוסיקלה  פיורנטינו – שם כיהן בתפקיד מנצח הבית ועוזרו האישי של המנהל המוסיקלי, מאסטרו זובין מהטה.

כמנצח אורח הופיע עם תזמורות רבות בארץ ובחו"ל ומשנת 2006 הוא מכהן כמנהלה האומנותי של התזמורת הסימפונית של סנטה ברברה בקליפורניה ובשנת 2014 התמנה גם למנהלה המוסיקאלי של התזמורת הסימפונית של דרום מערב פלורידה. בנוסף, ניצח קברטי על הפקות אופרה ובאלט בתאטרון לה-סקאלה במילנו, בבתי האופרה של רומא, פירנצה, מדריד, בארי, האופרה הישראלית החדשה, התאטרון הלאומי החדש של טוקיו, ובית האופרה של לוזאן.

קברטי נבחר על ידי וועדת איתור שהקימה הסינפונייטה והוא יחליף את מאסטרו יוסטוס פרנץ שכיהן כמנהל המוסיקלי והמנצח של התזמורת בחמש השנים האחרונות.

ניר קברטי "אני שמח ונרגש להצטרף לסינפונייטה הישראלית באר שבע - מוסד מוסיקאלי מפואר שאני נמנה על מעריציו עוד מתקופת נעוריי בישראל, קסמה לי במיוחד ההזדמנות להביא את הידע והניסיון שצברתי במשך שנים של עבודה באירופה ובארה"ב לעיר שנמצאת בתנופה חסרת תקדים והפוטנציאל התרבותי בה הוא עצום. אני מצפה בכליון עיניים לעבוד עם נגני התזמורת וצוות ההנהלה ובטוח שיחד נוכל להצעיד את התזמורת לגבהים חדשים ולהיות מרכיב חשוב ורלוונטי בחיי התרבות בארץ, בעיר באר שבע והנגב ובעולם"

מנכ"לית התזמורת, קלאודיה צובל "אחרי חמש שנים נפלאות, הגענו למסקנה הדדית ומאסטרו יוסטוס פרנץ יסיים את תפקידו בתזמורת. אמנם הקשר המקצועי בינינו מסתיים בסוף העונה הנוכחית אבל הקשר האישי והחברי של המאסטרו עם חברי התזמורת יעמוד על כנו.

התזמורת מתרגשת מאוד ומצפה לבואו של ניר קברטי שיביא עמו רוח חדשה לתזמורת. אנחנו עמלים על רפרטואר ופרויקטים לעונה הקרובה שתהיה מפתיעה ומרגשת מאוד"תגובות

End of content

No more pages to load